YENİŞEHİR HAVALİMANI THE END

03 Mart 2021 Çarşamba 21:30
YENİŞEHİR HAVALİMANI THE END

Kent yöneticileri Bursa'ya ulaşım sorunu olmadığını her fırsatta dile getirseler de hava ve demir yolları ulaşımında gerçeğin pek de öyle olmadığını kanısında olduğumuzu bir kez dava vurgulamak istiyorum.

Öyle değil mi?

Bursa'nın ulaşım talihsizliği ne gariptir ki yıllardır bitmek bilmiyor.

Ülke ekonomisine en önemli katkıyı sağlayan ikinci il olmasına rağmen hem havayolu hem de demiryolu ulaşımı beklentisi hayal ve vaatlerden öteye gidilemiyor.

Kentim önce Yunuseli Havaalanı tavsiye edildi şimdi de Uluslararası Yenişehir Havalimanı'nın hava yolu uçuş trafiğinden çıkarılmasıyla bundan sonra akıbetinin ne olacağı merak konusu.

Geçmişte de bu konuda pek çok kez değişik tarihler de koltuk garantili girişimler de bulunulmuş ancak yaşanan bazı olumsuzluklar Bursa'nın hava ulaşımındaki kaderi olmaktan öteye gidilememiştir.

Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olan Anadolu Jet ile Ankara, Gaziantep, Adana, Erzurum, Muş ve Diyarbakır illerine uçuş yapılan Yenişehir Havalimanı diğer illerdeki havalimanları gibi pandemi tedbirleri nedeniyle 2020 Mart'ın da uçuşlara ara verilmişti.

Bir müddet sonra kapatılan havalimanları alınan ilave tedbirler ve önlemlerle yeniden tarifeli uçuşlara başlanılırken Yenişehir Havalimanı kapsam dışında bırakılmıştı.

7/24 görevli personelinin normal mesaisine devam ettiği havalimanın da şu sıralar sadece özel uçakların kullanımına izin veriliyor.

Bazı kaynaklardan edindiğim bilgilere göre Yenişehir Havaalanı'nın tarifeli uçuşlara şimdilik açılmayacağı yönünde.

Bunun sebebinin, pandemi sürecinde Türk Hava Yolları (THY) başta olmak üzere diğer hava yolu şirketlerinin ekonomik sıkıntı içine düştüğü bu nedenle Yenişehir Havalimanı'nı uçuş trafiği haritasından çıkarıldığı belirtiliyor.

Bir diğer gerekçe de Sabiha Gökçen Havalimanı'na Bursa'dan ulaşım rahatlığı öne sürülüyor.

Gelişmelerin detaylarını öğrenmek üzere AK Parti Milletvekili Mustafa Esgin'le görüştüm.

Esgin'de bu durumdan mustarip olduğunu belirterek şunları söylemekle yetindi:
"Açılmasını ümit ediyor ve gayret gösteriyorum"

Gelişmeler gösteriyor ki, Yenişehir Havalimanı'nın yeniden tarifeli seferlere başlamasını 'ümit' etmenin de çok uzağında kalmış gibi.

 

 

 

 

 

 

 

 

..........

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu

Yazarın Diğer Yazıları