YAZARIMIZ TEZGELEN'DEN SÖZDE AMİRALLERE CEVAP

05 Nisan 2021 Pazartesi 21:33
YAZARIMIZ TEZGELEN'DEN SÖZDE AMİRALLERE CEVAP

Yazarımız Dr. Huriye Tezgelen, önceki gece bildiri yayınlayan sözde amirallere yönelik, "İpiniz kimin elinde bilmiyoruz. Birden çok sahibiniz olduğunu da biliyoruz. Bir bize yar olmadınız. Unutmayın o ipleri kesen makas millet olarak bizim elimizde. 15 Temmuz'u hatırlayın. Unuttuysanız, hatırlatırız" değerlendirmesined bulundu.

Türk siyasindeki gelişmeleri "Demokrasi Günlüğü" adını verdiği programla Youtue üzerinden değerlendiren Tezgelen, bu kez 104 amiralin, 4 Mayıs'ta sabaha karşı yayımladığı bildiriyi ele aldı. Bildiriyi, "darbe iması" olarak yorumlayan Tezgelen, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin seçilmiş iradesine aba altından sopa gösteren bu bildiriler vesayet özlemidir, kabul etmiyoruz" dedi.

Tezgelen'in açıklamaları şöyle:

Ne istiyorsunuz bizden. bir gece yarısı tam da NATO'nun kuruluş yıldönümünde 104 emekli amiral bir bildiri yayımladı. Buz gibi darbe iması. Kimse karnından konuşmasın, kimse eveleyip gevelemesin. Görünen o ki şerefli Türk Silahlı Kuvvetler üniformasının rütbeleri ağır gelmiş bir grup darbe sevdalısına. İster emekli asker, ister emekli büyükelçi, isterse emekli milletvekili Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin seçilmiş iradesine aba altından sopa gösteren bu bildiriler vesayet özlemidir, kabul etmiyoruz.

Her cümlelerinde maske olarak, demokrasiyi, cumhuriyetin değerlerini, laikliği kullanan bu baaz zihniyetine yeter artık diyoruz. İrademize ipotek koymanızdan bıktık. Milletin değerlerini hor görmenizden bıktık. Her 'Allah' diyeni susturma telaşınızdan bıktık. Sizden sahiden bıktık. Babalarımız, dedelerimiz Menderes için yas tuttu son nefeslerine kadar. İradelerine sahip çıkamamanın utancını yaşadılar. Biz 15 Temmuz'da onlar için de çıktık tankların karşısına, babamızın hüznüne merhem olduk. Eğer 17 Mayıs 1960 alçak darbesini yapanlardan hukuk hesap sorsaydı devamında 12 Eylül 1980 olmazdı, 15 Temmuz'a kalkışamazlardı alçaklar. 4 Nisan gece yarısı o muhtırayı kaleme alan emekli amiraller tıpkı diğer darbeciler gibi Türk ordusunun şerefine leke sürdüler.

Bazılarını daha yakından tanıyoruz. Reyhanlı katliamının emrini veren teröristle çekilen fotoğrafları var. 8 amiralin ise Koç Vakfı Denizcilik Forumu üyesi olması ilginç bir detay. Hepsinin ortak özelliği yalnızca irtica ile mücadele, laik olsun çamurdan olsun. PYD ile sınır komşusu olmayı hayal eden amiraller var içlerinde. Ne zaman millet olarak ülke olarak iki adım öne çıksak paçamıza yapışan bu ahlaksızlardan yorulduk.

İpiniz kimin elinde bilmiyoruz. Birden çok sahibiniz olduğunu da biliyoruz. Bir bize yar olmadınız. Unutmayın o ipleri kesen makas millet olarak bizim elimizde. 15 Temmuz'u hatırlayın. Unuttuysanız, hatırlatırız...

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu