VE KUMPAS AÇIĞA ÇIKIYOR

01 Haziran 2021 Salı 17:11
VE KUMPAS AÇIĞA ÇIKIYOR

Diriliş Postası'ndan Sabri İşbilen, hazırladığı özel haber ile suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamaları ile ilgili gerçekleri ve Peker marifet ile Türkiye'ye kurulmak istenen kumpası ortaya çıkardı.

Sabri İşbilen, özel haberinde, "Türkiye’ye yönelik Dubai merkezli kumpasta Ebu Fadi kod adlı kaos organizatörü Muhammed Dahlan’ın rolü netleşiyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker, 2019’un sonunda Karadağ’a firar etti. Peker’in burada Karadağ vatandaşı da olan Muhammed Dahlan ile maddi ve siyasi yakın ilişkisi bulunan Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic tarafından himaye edildiği üzerinde duruluyor" değerlendirmesinde bulundu.

İşbilen'in "Kumpas Karadağ’da kuruldu" başlıklı özel haberi şöyle:

Ebu Fadi kod adlı Muhammed Dahlan Dubai merkezli kumpasın temelini Karadağ’da attı. Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanovic ile bağlantıları sayesinde Peker’i Karadağ’da himaye eden kaos organizatörünün, Türkiye’nin baskısıyla Balkanlar’da sıkışan suç örgütü liderini Dubai'ye kaçıran isim olduğu düşünülüyor. CIA ve MOSSAD ile yakın ilişkileriyle bilinen, 15 Temmuz’un da finansörü Dahlan, FETÖ destekli kumpası Dubai’de hayata geçirdi.

Ebu Fadi kod adlı Muhammed Dahlan, Dubai merkezli kumpasın temelini Karadağ’da attı. Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanovic ile kirli bağlantıları sayesinde suç örgütü liderini Karadağ’da himaye eden kaos organizatörünün, Türkiye’nin baskısıyla Balkanlar’da sıkışan suç örgütü liderini Dubai’ye kaçıran isim olduğu düşünülüyor. CIA ve MOSSAD ile yakın ilişkileriyle bilinen, 15 Temmuz’un da finansörü olan Dahlan, FETÖ destekli kumpası Dubai’de hayata geçirdi.

Türkiye’ye yönelik Dubai merkezli kumpasta Ebu Fadi kod adlı kaos organizatörü Muhammed Dahlan’ın rolü netleşiyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker, 2019’un sonunda Karadağ’a firar etti. Peker’in burada Karadağ vatandaşı da olan Muhammed Dahlan ile maddi ve siyasi yakın ilişkisi bulunan Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic tarafından himaye edildiği üzerinde duruluyor.

DAHLAN’IN GERÇEK DOSTU
Karadağ vatandaşlığı da bulunan Dahlan, Abu Dabi yönetimiyle Djukanovic arasındaki bağlantıyı sağlayan kişi. Karadağ parlamentosunda Dahlan için “O bizim gerçek dostumuz” diyen Djukanovic ile Dahlan arasındaki kara para aklama iddiaları da tartışılmıştı. Öte yandan Peker’e kapıları açan Djukanovic’in ismi Darko Sharic ve Naser Kelmendi gibi uyuşturucu baronlarının himayesiyle de gündeme gelmişti.

FİRARI O SAĞLADI
Türkiye’nin baskılarıyla balkanlarda barınamayan önce Fas’a oradan da Dubai’ye firar eden Peker’in kaçışında da Dahlan parmağının olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Nitekim Sedat Peker, Mayıs ayı başında yayınladığı videolarla FETÖ’nün yalanlarını yeniden gündeme taşıdı. FETÖ’ye 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde finansal destek sağlayan da Ebu Fadi kod adlı Dahlan’ın ta kendisiydi. Dahlan, Türkiye tarafından terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alıyor.