TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ 3. BÜYÜKŞEHİR ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE DAMGA VURGU

07 Eylül 2021 Salı 10:22

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ   3. BÜYÜKŞEHİR ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE DAMGA VURGU

Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin çadırı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3. Büyükşehir Çocuk Şenliği’nde yoğun ilgi gördü. Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza Kızılay bilinci aşılamayı çok önemsiyoruz” dedi.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Çocuk Şenliği, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesindeki son hafta sonunda çocuklara keyifli anlar yaşattı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şenlikte çeşitli etkinliklerle eğlenen minikler Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin kurduğu çadırlara yoğun ilgi gösterdi. Şenliğin bu yıl ki teması olan ‘doğa, çevre ve orman’ teması çerçevesinde çiçek diken, ilk yardım ve Türk Kızılay faaliyetlerini konusunda bilgi alan çocuklar oynadıkları oyunlar sayesinde eğlenirken öğrendi.

‘MİNİKLER İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLMELİ’

3. Büyükşehir Çocuk Şenliği’nde Bursa Şubesi gönüllüleriyle birlikte kurulan çadırlarda çocuklarla vakit geçiren Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, doğa bilincinin çocuk yaşta verilmesi gerektiğini vurgulayarak “Kurduğumuz çadırlarda çocuklarımıza hem Kızılay bilinci aşılamak, hem de onları eğlendirmek için aktiviteler kurguladık. İlerleyen dönemde bilinçli nesillerin oluşturduğu bir toplum istiyorsak miniklerimize hassasiyet göstermeli, onların ülkemize fayda sağlayacak bireyler olması için çaba göstermeliyiz. Düzenlenen bu şenlikte çevre bilinci oluşturmak istediğimiz çocuklarımızla çok güzel vakit geçirdik, çadırlarımız herkes tarafından yoğun ilgi gördü. Bursa Şubesi olarak ebeveynlerin ve miniklerin gönlüne ‘Merhamet Çınarı’nın’ tarihini işlemeye, çalışmalarını aktarmaya her daim devam edeceğiz” diye konuştu.

EBEVEYNLERDEN TAM NOT ALDILAR

Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin çadırlarında, ilk yardım bilgilendirmesi alarak ve Kızılay’ın faaliyet alanlarının yer aldığı hafıza kartı oyunu oynayarak Türk Kızılay’ı tanıyan ve bilinçlenen çocuklar, şenliğin teması doğa orman ve çevre temasına uygun atölye çalışmalarıyla saksılara çiçek de ekti. Türk Kızılay Bursa Şubesi, şenlikte miniklerin gözdesi olurken ebeveynlerden de tam not aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber: Sevim Pala

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu