THY'YE BİLİNÇLİ SALDIRI

08 Temmuz 2021 Perşembe 22:59

 THY'YE BİLİNÇLİ SALDIRI

Gazeteci-TV programcısı Turgay Güler, dünyanın en iyi 5. havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları'na (THY) hem dışarıdan terör örgütünün hem de yurt içinde bazı muhalif milletvekilleri ile medya kuruluşlarının bilinçli olarak eş zamanlı saldırılar düzenlediğini söyledi.

Turgay Güler, Ülke TV'deki Gaffar Yakınca, Hasan Öztürk ve Emin Pazarcı'nın da yer aldığı "En Sıradışı" programında, THY'ye yönelik saldırılara ilişkin değerlendirmede bulundu. THY'nin pandeim sürecinde dahi yükselişini sürdürdüğünü ve bu süreçte kargo taşımacığı anlamında adından söz ettirdiğini dile getiren Güler, bunu hazmedemeyen içerideki ve dışarıdaki bazı grupların el ele vererek itibar suikasti yapmaya başladığını belirtti.

Terör örgütü PKK'nın Paris'teki destekçilerinin Avrupa'nın ve dünyanın parlayan yıldızı Türk Hava Yolları'nın bu büyümesini hazmedemediğini ve Paris-charles De Gaulle Havalimanında, "THY'yi protesto edin" pankartları açtığını vurgulayan Güler, bu duruma da Fransız polisinin seyirci kaldığını, göstericire karşı önleyici bir eylemde bulunmadığını aktardı. "Katarlı öğrenciler Türkiye'deki tıp fakültelerine sınavsız giriyor" yalan haberini yapan T24'ün sosyal medya hesabı üzerinden, "THY çalışanları: bizi baskı altında bırakarak işten atılacağımız..." paylaşımında bulunduğunu anlatan Güler, ancak T24'ün bu paylaşını daha sonra hemen sildiğini vurguladı.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın da yien sosyal medya hesabı üzerinden, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'yi de etiketleyerek "THY'de 350 uçak sayısına karşın 700 müdür olduğu doğru mudur?" sorusunu yönelttiğini, internet gazetesi Karar'ın da "THY çalışanından eski sevgilisine çirkin tuzak" başlıklı bir haber yayımladığını anlatarak, "Borsada işlem gören bir şirkete böyle iftira atarsanız, otomatik olarak şirket bundan olumsuz etkilenecektir" dedi.