TEZGELEN: MUHTEMELEN ÜRÜN SİZSİNİZ

31 Ağustos 2021 Salı 00:17

TEZGELEN: MUHTEMELEN ÜRÜN SİZSİNİZ

Sitemiz yazarı Dr. Huriye Tezgelen, "Tekvücut" adını verdiği görüntülü paylaşımda sosyal medyanın toplum ve siyaset üzerindeki etkilerini ele aldı.

Tezgelen, dünyadan da örnekler verdiği sosyal medya kulanımına ilişkin önemli değerlendirmede bulundu. Sosyal medyanın günümüzde insanlar üzerinde yadsınamaz etkilerinin bulunduğunu ifade eden Tezgelen, her bir sosyal medya kullanıcısının 9 ayrı sosyal medya hesabının bulunmasının düşündürücü olduğunu kaydetti.

Sosyla medya için hesap açılırken istenilen bilgilere de işaret eden Tezgelen, "Sosyal medya hesabı açarken verdiğimiz kişisel bilgileri bir düşünün. Bir ürün size ücretsiz veriliyorsa muhtemelen ürün sizsiniz. Milyarlarca dolaklık sosyal medya şirketleri bizim verilerimizle neler yapabilir. Güvende miyiz?" dedi.

Türkiye'de acile sosyal medyayı düzenleyecek yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Tezgelen, "Örneğin Almanya'da bir sosyal medya şirayet mekanizması oluşturmamışsa, suç niteliği taşıyan içerikleri zamanında kaldırmıyıyorsa para cezasına çarptırılır. Yine bu şirketler Alman yetkililerle muhatap olacak yönetici bulundurmak zorunda" diye konuştu.

Tezgelen'in sosyal medya içerikli videosu şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa Haberin son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu