Telefonunu alamayınca öldürdüler

31 Aralık 2021 Perşembe 12:42
 Telefonunu alamayınca öldürdüler

Gaziantep'te H.A. adlı genç, sokak ortasında yolunu kesip, cep telefonunu isteyen 5 kişiye direnince önce dövüldü ardından tüfekle vurularak, yaralandı. Saldırı anı güvenlik kameralarınca kaydedilirken, olaydan sonra kaçan şüphelilerden 4'ü yakalandı.

Olay, 22 Aralık günü, Tekstilkent Mahallesi'nde yaşandı. 5 kişilik bir grup H.A. adındaki gencin yolunu keserek telefonunu istedi. H.A., telefonunu vermeyeceğini söylerken gruptakiler gence saldırdı.

ÖNCE DÖVDÜLER, SONRA TÜFEKLE VURDULAR

Grupta bulunan bir kişi daha sonra saldırdıkları H.A.'yı tüfekle vurarak yaraladı. Yaralanan H.A. yere yığılırken, şüpheliler kaçtı. İhbar üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan H.A. tedaviye alındı.

4'Ü KİMLİKLERİ TESPİT EDİLEREK YAKALANDI

Polis ise kaçan şüphelileri yakalamak için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan inceleme sonunda kimlikleri saptanan şüphelilerden 4'ü adreslerine düzenlenen operasyonla yakalandı.

5'İNCİ ŞÜPHELİ ARANIYOR

Gözaltına alına A.K., M.A., S.Ç. ve T.Ö., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece 'yağmaya teşebbüs' ve 'ateşli silahla yaralama' suçlarından tutuklanarak cezaevine koyuldu. Polis, kaçan 5'inci şüpheliyi arıyor.