15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOGARI BOŞ KALDI

30 Nisan 2021 Cuma 16:17
15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOGARI BOŞ KALDI

Tam kapanma öncesinde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yaşanan yoğunluk yerini sessizliğe bıraktı. Kararın uygulandığı ilk gün peronların boş kaldığı görülürken, vatandaşlar seyahat izin belgesi almanın zorluğundan yakındı.

Dün akşam saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek olan tam kapanma kararı öncesi, İstanbul'un birçok noktasındaki yoğunluk yaşanmıştı. Yasak başlamadan memleketlerine gitmek isteyenler ise 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na akın etmişti.

Tam kapanmanın ilk gününde ise otogardaki peronların boş kaldığı görüldü. Seyahat izni olan az sayıda vatandaş, otogara gelerek otobüslerini bekledi.

İzin almada zorlandığını belirten Yılmaz Aslan, “Batman'da tekstil işi ile uğraşıyorum. İş bağlamak için geldim. Yasaklar başladı, gitmeye zaman bulamadım. Dün akşamdan beri bir e-devletten, bir de 199'u aradım seyahat izin belgesi almak için ve dünden beri arıyorum. Yatmadım sabaha kadar aradım ulaşamadım. E-devlet de kitlenmiş, hiçbir şekilde izin alınamıyor. İkametim Batman'da olduğu için izin alıp gidiyorum” ifadelerini kullandı.