ŞU İNEGÖLLÜLER DE FAZLA OLMAYA BAŞLADI!

25 Mart 2021 Perşembe 00:00
ŞU İNEGÖLLÜLER DE FAZLA OLMAYA BAŞLADI!

Rahmetli Hikmet Şahin'in İnegöl Belediye Başkanlığı'ndan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na terfi etmesiyle başlayan siyasi kıskançlıklar özellikle birileri tarafından gündeme getiriliyor.

Hele ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe'i görevden alıp yerine İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ataması tesadüf değildi.

Zira Alinur Aktaş, atanmışlığını 1.5 yıl sonra halkın oylarıyla seçilmişlige dönüştürmesini başarı olarak görmek istemeyenlere nispet edercesine bir başka İnegöllü siyasetçi Ayhan Salman'ı AK Parti'nin Bursa teşkilatlarının başına getirmişti Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Bir genel seçim, bir yerel seçim ve iki kez de ilçe kongreleri sürecini başarıyla yöneten Ayhan Salman, 3.5 yıl AK Parti İl Başkanlığı görevinde kalan ikinci isim olmuştur.

Aktaş'ın Büyükşehir Belediyesi Salman'ın AK Parti İl Başkanlığı koltuğuna oturması muhalefeti saymazsak bir elin parmaklarını geçmeyen kişilerin, Bursa'yı İnegöllüler yönetiyor algısı oluşturdu.

Bundaki amaç bir kaç ay sonra yapılacak AK parti İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde Ayhan Salman'ın tekrar aday gösterilmesinin önünü kesip aynı zaman da Alinur Aktaş'ın da güç kaybına uğratılmasıydı.
Neticede AK Partili bazı il ve ilçe eski yöneticileri Salman'ı aday gösterilmemesinde başarılı olurken istedikleri isimlerden birinin partinin başına geçmesinde aynı başarıyı gösteremediler.

Sonuç itibarıyla Salman, aday gösterilmeyip yerine Davut Gürkan AK Parti İl Başkana getirildi.

Bugüne geldiğimizde ise karşımıza rollerin değiştiğini görüyoruz.

Önceki gün yapılan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde partinin en üst yönetim kademesi olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) Efkan Ala'nın ardından Ayhan Salman'ın da seçilmesi birilerine her halde kapak olmuştur...

Dün televizyon programıma konuk olan CHP İl Başkanı İsmet Karaca söyledi.

Bugün Bursa'ya gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir sonraki Bursa programı İnegöl ilçesine olacak şekilde planlanıyormuş.

Neden İnegöl sorumuza Başkan Karaca'nın yanıtı şöyle oldu;

"Pek çok ilden büyük nüfusa sahip İnegöl'ün seçimlere etkisinin dengeleri değiştirebilecek potansiyelde olmasıdır. Dolayısıyla İnegöl'deki yurttaşlara partimizin hedeflerini genel başkanımız neslinde aktarmak için ziyaret programı hazırlıyoruz"

Hatırlanacağı gibi geçmişte Kılıçdaroğlu, İnegöl'ün Bursa'dan ayrılıp il yapılması için TBMM'de talepte bulunmuştu.

Bundaki amaç Büyükşehir Belediyesi'nin 5 dönemdir AK Parti'de kalmasında İnegöl'den gelen ciddi oy oranını önüne geçerek CHP'nin Bursa'da seçim kazanmasının önüne açmasıdır.

Hem Cumhurbaşkanı hem de muhalefet partisi genel başkanlarının teveccühüne mazhar olan şu İnegöllüler de fazla olmaya başladı!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu

 

Yazarın Diğer Yazıları