SOSYAL MEDYADAKİ DOLAR SPEKÜLATÖRLERİNE İNCELEME

22 Mart 2021 Pazartesi 02:14
 SOSYAL MEDYADAKİ DOLAR SPEKÜLATÖRLERİNE İNCELEME

Haberindogrusu-Özel Haber- Türkiye'de ekonomik verilerde toparlanma yönünde olumlu sinyaller alınmasından rahatsız olan bazı kesimlerin, özellikle sosyal medya üzerinden dolar spekülasyonuna başlattığı girişime yine sosyal medyadan cevap geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün de sosyal medya spekülatörlerine yönelik inceleme başlattığı öğrenildi.


Büyüme ve ihracat rakamları uluslararası finans kuruluşlarını dahi şaşırtacak düzeyde yüksek çıkan Türkiye'nin bu performansından rahatsız olan kesimlerin başlattığı dolar spekülasyonu erken fark edildi. Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme ve faiz indirimi kararı sonrası doların suni yükselişinin dış güçlerin oyunu olduğunu fark eden pek çok kişi tepkilerini sosyal medyadan #DevletiminYanındayım etiketiyle dile getirdi. @MertArmagan53 isimli bir kullanıcı, "Ha silahla saldırmışlar, Ha böyle SİPER ALIN! DEVLETİN ARKASINDA DİMDİK DURUN SAHİP ÇIKIN!" paylaşımıyla durumu kısaca özetlemiş oldu.

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Daire Başkanlığı, sosyal medyada kaos çıkarmaya yönelik yapılan dezenformasyonlar hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu