SOSYAL MEDYADA "KADINI İSLAM YAŞATIR" GÖNDERMESİ

21 Mart 2021 Pazar 19:07
SOSYAL MEDYADA "KADINI İSLAM YAŞATIR" GÖNDERMESİ

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin ardından sosyal medyada yaygınlaşan "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" moddosuna karşılık İslam dininin kadına verdiği değere dikkat çekmek isteyen sosyal medya kullanıcıları #İslamYaşatır etiketiyle özellikle Twitter'de gündemin üst sıralarında yer aldı.

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Toplumun bir kısmı bu çekilmeyi "yanlış" bulurken, diğer bir kısım ise "olumlu" buluyor. Çekilmeyi yanlış bulan kesimin sosyal medyada açtığı #İstanbulSözleşmesiYaşatır etiketine karşılık karşı kesim de harekete geçti. Pek çok kullanıcı #İslamYaşatır etiketiyle sosyal medyada düşüncelerini aktardı. #İslamYaşatır etiketini paylaşan pek çok kullanıcı, Türkiye'nin sözleşmeden çekilmesi nedeniyle eleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da destek çıktı. Sosyal medyada #İslamYaşatır etiketinin yanı sıra #ErdoğanınYanındayız etiketi de paylaşıldı.

 

 

 

 

 

-------------------

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu