SOSYAL MEDYA SAPIĞI GÖZALTINA ALINDI

05 Nisan 2021 Pazartesi 13:44
SOSYAL MEDYA SAPIĞI GÖZALTINA ALINDI

Youtube üzerinden "Sapık Alihan" ismi ile yayın yapan ve ahlak dışı paylaşımlarda bulunan A.Ş, gözaltına alındı.

Kendisine ait Youtube kanalı üzerinden Türk Bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk'e saygısız ifadelerde ve hakaretlerde bulunan, Mersin'de cinayete kurban giden Özgecan Aslan için de ağza alınmayacak cümleler kuran A. Ş'e sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösteriyor. Bir videosunda küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu da söyleyen A.Ş için twitter üzerinde #SapıkAlihanTutuklansın etiketi bile açıldı. Bu etiket kısa sürede binlerce kez paylaşıldı.

Paylaşımların ardından harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri, görüntülerde yer aldığı tespit edilen 18 yaşından küçük A.Ş.'yi Kağıthane'de yakaladı. A.Ş'nin, "5816 Sayılı Kanuna Muhalefet", "Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama" , "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" ve "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçlarından bugün adliyeye sevk edileceği bildirildi.

"Sapık Alihan" adlı Youtube kanalında Alihan Ş. isimli şahsın, paylaştığı videolar sosyal medyada infial yarattı. Paylaşımlara tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, #SapıkAlihanTutuklansın etiketiyle binlerce paylaşım yaptı. Paylaşılan şok edici görüntülerin ardından sosyal medya ayağa kalktı ve #SapıkAlihanTutuklansın etiketi Twitter'da Türkiye Gündemi'nde birinci sıraya çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu