SEVGİLİLER GÜNÜNDE KAVUŞTULAR

14 Şubat 2021 Pazar 14:57
SEVGİLİLER GÜNÜNDE KAVUŞTULAR

Nijerya açıklarında, kaçırılan ve 21 gün esir tutulduktan sonra kurtarılan 15 Türk denizciden Halil Gülçür, Adana’da ailesine kavuştu. Zeynep Gülçür’ün ağlayan kocasının gözyaşlarını eliyle silmesi herkesi duygulandırdı.
23 Ocak'ta Nijerya'nın Lagos kenti açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizci 21 gün esir kaldıktan sonra kurtarıldı. Türk denizcilerden biri olan Halil Gülçür’de memleketi Mersin’in Tarsus ilçesine gitmek için İstanbul’dan uçakla Adana Havalimanına geldi. Gülçür’ü, eşi Zeynep çocukları Berke (18) ve Beste Gülçür (10) karşıladı. Zeynep Gülçür, yolcu bekleme salonunda eşinin boynuna sarılıp hasret giderdi. Daha sonra oğlu Berke ve kızı Beste de babalarına sarılıp hasret giderdi. Baba Gülçür, çok mutlu olduğunu kaçırılmada önce 6 aydır da ailesini görmediğini bu nedenle çok zor olduğunu söyledi.

“Doğum günümde kurtuldu, Sevgiiler Gününde kavuştum”


Eşine sarılıp gözyaşlarına boğulan, kocası da ağlayınca elleriyle onun gözyaşlarına silen Zeynep Gülçür, “Kaçırılınca çok korktuk ancak kurtulduğu için çok mutluyum. Eşimin kurtulma haberini doğum günümde aldım, Sevgililer Gününde de onunla olan hasretim bitti yanımıza geldi. Bu nedenle çok mutluyum yardım eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Kızı Beste Gülçür ise babasını çok az gördüğünü anlatarak, “Babam geldiği için çok mutluyum. Ben zaten babam dışarıda çalıştığı için onu çok göremiyordum. Kaçırılınca da çok üzüldüm. Geldiği için çok sevinçliyim” diyerek ağlayıp babasına sarıldı. Beste Gülçür, babasına sarılıp onu bir an olsun bırakmadı. Gülçür ailesi Türk Bayrağı asılı otomobil ile memleketlerini gitti.

 

 

 

..........................

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu