SAVCILIKTAN "PUDRA ŞEKERİ" YALANLAMASI

28 Mart 2021 Pazar 01:34
SAVCILIKTAN "PUDRA ŞEKERİ" YALANLAMASI

Uyuşturucu kullandığı iddiasıyla hakkında işlem başlatılan Kürşat Ayvatoğlu'nun "uyuşturucu değil pudra şekeri çekiyordum" savunması nedeniyle serbest bırakıldığına ilişkin sosyal medyada yer alan haberler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama ile yalanlandı.

Savcılık tarafından yapılan açıklama şöyle:
"Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan ‘pudra şekeri içti serbest kaldı’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Başsavcılığımızca şüpheli hakkında 26.03.2021 tarihinde TCK 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ilişkin rapor işlemleri devam etmektedir. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27.03.2021 tarihinde mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir.

Dosya kapsamı ve delil durumuna göre değerlendirme yapılmış olup Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Ayrıca eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu