SAVCI SAYAN'DAN "BAYKAL'A SAĞLIK OPERASYONU YAPILDI" İDDİASI

22 Mart 2021 Pazartesi 00:47
SAVCI SAYAN'DAN "BAYKAL'A SAĞLIK OPERASYONU YAPILDI" İDDİASI

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'a kaset kumpasının ardından sağlık operasyonu da yapıldığını, yerli ve milli olduğu için Baykal'a sağlık ekiplerinin de bilinçli olarak yanlış tedavi uygulandığını öne sürdü.

Gazeteci Esra Elönü'nün 24 TV'deki "Arafta Sorular" programına katılan Savcı Sayan, gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu. Bazı güçlerin Türkiye'de önemli operasyonlar gerçekleştirdiğini, ülke lehine hareket edecek muhalefete dahi müdahale ettiğini söyledi. Rahatsızlanmadan önce Deniz Baykal ile bir araya geldiklerini ve Baykal'ın bu görüşmede kendilerine ülkenin birlik ve beraberliği için Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini aktardığını anlatan Sayan, "Baykal bu görüşmede bize 'Muhalefette olabiliriz ama ülkenin geleceği ve dış politikanın başarısı için birlikte mücadele edeceğiz. Ben aday olursam, adaylığım da bu süreçte bu minvalde gidecek. Milli ve yerli olacağız. Birbirimize kin, düşmanlık ve haset beslemeden, birbirimize bu anlamda hesap sormadan karşılıklı bir anlayış içerisinde bu işi götüreceğiz' dedi. Ve bu olaylardan sonra Baykal'ın pıhtı attı beynine. Ondan sonraki süreci de biliyorum. Ben sayın Baykal'a operasyon yapıldığı kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.

Deniz Baykal'ın milli ve yerli olduğunu bilen, Recep Tayyip Erdoğan ile el ele vererek Türkiye'yi şahlandıracağını düşünen güçlerin Deniz Baykal'a operasyon yaptığını savunan Savcı Sayan, "İlk operasyon kasetti. Milli ve yerli muhalefet üzerinden olmuyordu, Baykal buna müsaade etmiyordu. Onlara göre bir ekip lazımdı. Baykal yine dirildi. Millet bunun farkına vardı. CHP'nin içindeki kumpasları gördü. Baykal'ın dirilmesi demek CHP'yi tekrar geri alması demekti" görüşünü aktardı. Dış güçlerin, "Bu ülkeye operasyon düşünüyorduk. Tarlanın taşıyla tarlanın kuşunu vurmak istiyorduk. Bu fırsat bizim elimizden kaçacak. Bu Baykal'ı durdurmamız lazım" diyerek ikinci operasyonu devreye soktuğunu ve Baykal'ın sağlığı ile oynandığını anlatan Sayan, "Kim yaptı bilmiyorum ama Türkiye'yi sevmeyen, kaset kumpasını yapan kim ise Türkiye'yi yok etmek isteyen kim ise 40 yıldır dağda PKK'yı destekleyen kim ise PKK'nın uzantılarını besleyen kim ise Türkiye'nin birlik ve beraberliğini Trakya ile Ağrı'nın birleşmesini istemeyen kim ise onlar yaptı, onların ekibi yaptı" diye konuştu.

Deniz Baykal'ın o dönemde yeniden konferanslara başladığını, hatta Recep Tayyip Erdoğan ile irtibata geçip, "Bu ülkenin geleceği için öyle bir kumpasın kurulduğunu bu kumpasın daha büyük acılara sebebiyet vereceğini" söyleyip, "Sizin yerli olduğunuzu biliyorum. Ben de yerliyim. İki yerli, iki milli el ele verip bu ülkeyi tekrar şahlandıracağız" dediğini anlatan Sayan, bu görüşmeden 15 gün sonra Deniz Baykal'a sağlık operasyonunun yapıldığını kaydetti. Hastanede Deniz Baykal'a uygulanan tedavinin bile yanlış olduğunu iddia eden Sayan, şöyle devam etti: "Ailesi söylemekte cesaret edemiyor, ben söyleyeyim. Tedavi şekli bile yanlıştı. Bunu doktorlar profesörler tartışabilir ve vicdani bir şekilde açıklama yapsınlar. Türkiye'ye böyle operasyonlar yapılıyor. Biz bu operasyonları gören vatandaşlar olarak meydan okuyoruz. Kime meydan okuyoruz; teröre. Kime; dış güçlere. Siyasi görüş önemli değil benim için. Ben kendimi bu ülkeye ait hissediyorsam bu ülkenin yurttaşı vatandaşıysam. Bugün ak parti veya başka bir parti iktidarda olur. önemli olan ülkenin iktidarda kalması."

 

 

 

 

 

 

 

--------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber