RUMELİ CAMİASININ ANKARA ÇIKARTMASI

17 Kasım 2021 Çarşamba 11:02

RUMELİ CAMİASININ ANKARA ÇIKARTMASI

Ağırlıklı olarak Rumeli bölgesinden göç edenler tarafından kurulmuş olan Namık Kemal Spor Kulübü, Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri G.S.K Derneği (MAK-DER) ve Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Muhacirleri Kültür Dayanışma Derneği üyeleri adeta Ankara çıkarması yaptı. Kalabalık heyeti AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Muhammet Müfit Aydın, Refik Özen, Ahmet Kılıç ve Atilla Ödünç birlikte ağırladı.

Gazi Meclisi, Rumeli göçmenlerini ağırladı. Bursa'da kurulu Namık Kemal Spor Kulübü, MAK-Der ve Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Muhacirleri Derneği üyeleri projeleri önce Arnavutluk'un Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo'yu ziyaret etti, ardından da Gazi Meclisine geçerek AK Parti Bursa milletvekilleriyle bir araya geldi. AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, ziyarette Bursa'da yaşayan Rumeli camiasının temsilcilerini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Türkiye'nin Balkan coğrafyasıyla özellikle Rumeli yöresiyle her zaman yakından ilgilendiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Bu nedenle yaşanan olumsuz durum veya gerginliklerde oradaki tüm kesimler Türkiye'yi çözüm merkezi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da 'doğru yönde karar veren bir hakem' olarak görüyor" dedi.

Refik Özen de Bursa'nın sorunlarının çözüme kavuşması noktasında AK Parti Bursa milletvekilleri olarak yoğun bir mesai harcadıklarını belirtti. Sadece Bursa ile ilgili değil Balkan ve Rumeli coğrafyasıyla ilgili de çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Özen, "Çünkü Türkiye'nin coğrafi sınırları belki çizilmiştir ama gönül coğrafyasının sınırı ve hududu yoktur" dedi. Muhammet Müfit Aydın da Balkan ve Rumeli coğrafyasını Türkiye'den ayırmadıklarını, orada yaşayanları da tarihsel, kültürel ve din bağı nedeniyle "kardeş" gördüklerini anlattı. Ahmet Kılıç ise Rumeli insanının Türkiye'nin ve Bursa'nın gelişmesinde, büyümesinde katkılarının büyük olduğunu vurgularken Atila Ödünç, Gazi Meclisi'nde Rumeli camiasından hemşerilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Namık Kemal Spor Kulübü Başkanı Sedat Yedikardeş. MAK-DER İkinci Başkanı Enver Kosova ile Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Muhacirleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin İşcan da önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planladıkları projelere ilişkin AK Parti Bursa Milletvekillerine bilgi verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu