RTÜK BAŞKANI'NDAN RADYO GÜNÜ MESAJI

12 Şubat 2021 Cuma 12:54
RTÜK BAŞKANI'NDAN RADYO GÜNÜ MESAJI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, ”13 Şubat Dünya Radyo Günü vesileyle Türkiye’de 933 farklı radyodan gönüllere seslenen tüm radyocu dostlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.


RTÜK Başkanı Şahin, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda Türkiye’de ilk radyo yayınının 6 Mayıs 1927’de gerçekleştiğini, Türk halkının 94 yıllık serüvende radyoyu sadece bir müzik kutusu olarak görmediğini anımsattı. Şahin, Türk insanının radyoyu kendi sesi olarak benimsediğini belirterek, "Eskilerin tabiriyle ‘ajans saati’nde herkesi etrafına toplayan radyo, bir yandan ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar ederken öte yandan da her kesimden insanın neşesine, hüznüne, özlemine ortak olan bir dost oldu” dedi.


Şahin, teknolojik gelişmeler ve iletişim alanındaki yeniliklerin radyoyla insan arasına mesafe koyduğunu fakat radyonun yadsınamaz yerinin her zaman bambaşka olduğunu aktardı. Şahin, ”RTÜK olarak ülkemizde yayın yapan radyolara özel önem veriyoruz. Yayınlarını daha rahat ve kolay yapabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Hiçbir zaman önemini yitirmeyecek olan radyo aslında internetle birlikte çok daha kolay ulaşılır hale geldi. Artık herkesin cebinde birer radyo var desek yanlış olmaz. Ülkemizin güzel insanları kısa ya da uzun yolculuklarında radyosuz duramaz. Bunun bilincinde olarak son yaptığımız düzenlemeyle 635 medya hizmet sağlayıcı kuruluşa internet ortamından lisans bedeli ödemeden diğer ortamlardaki yayın lisansı ve yayın haklarına istinaden İnternet Radyo (İnternet-RD) yayını yapma imkanı sağladık” ifadelerini kullandı.


Şahin, radyoların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerin bilinciyle tarafsız bir şekilde yayınlara devam edeceğine inandığını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

............

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu