ROMANYALI BALTAG, 104 YAŞINDA AŞI OLDU

29 Mart 2021 Pazartesi 15:57
ROMANYALI BALTAG, 104 YAŞINDA AŞI OLDU

Romanya'da 104 yaşındaki Zoea Baltag, koronavirüs aşısının ikinci dozunu aldı. Baltag, böylece ülkenin aşı olan en yaşlı insanı unvanını aldı.


Romanya'da koronavirüse karşı aşılama programı devam ederken, 104 yaşındaki Zoea Baltag, korona aşısının ikinci dozunu aldı. Pfizer tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşının ikinci dozunu alan Baltag, ülkenin "aşı olan en yaşlı insanı" unvanını aldı. “Virüsten korunmanın tek yolu aşı” diyen ve aşı olmaya torunu ile gelen Baltag, “Büyük torunumu çok özledim, onun büyüdüğünü görmek istiyorum. Torunlarımla birlikte olamadım çünkü virüsün bulaşma riskine karşı bugüne kadar onlardan ayrı kaldım. Ailedeki herkes aşılandı artık tatilleri birlikte geçirebiliriz” dedi. İspanyol Gribinden 2 yıl önce dünyaya gelen Baltag, aldığı ilk dozun ardından herhangi bir yan etki görmediğini sözlerine ekledi.

Romanya genelinde 936 bin 618 korona virüs vakası tespit edilirken 23 bin 114 kişi de hayatını kaybetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...........

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu