ÖRDEKLERİYLE ÇARŞI PAZAR GEZİYOR, GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRİYORLAR

22 Mayıs 2021 Cumartesi 12:22
ÖRDEKLERİYLE ÇARŞI PAZAR GEZİYOR, GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRİYORLAR

Pandemi döneminde aldıkları ördek en büyük dostları oldu. Üç kişilik ailenin gün boyu beraber vakit geçirdiği ve çarşı pazar birlikte dolaştığı Vik Vik adını verdikleri ördek, parkta kaydıraktan kayıyor, salıncağa biniyor hatta alışverişe bile aileyle birlikte çıkıyor.

Antalya'nın Serik ilçesinde yaşayan Mete ailesi pandemi süresince 6 yaşındaki oğullarının internete bağımlı kalmaması ve evde sıkılmaması için yavru ördek aldı. 2 ay önce aldıkları ördek çocuklarının en büyük dostu oldu. Çocuklarının sürekli evde kalmaması için ördekle birlikte parka ve çarşıda gezmeye çıkaran aile, “Bizim yanımızda ördeği görenler önce şaşırıyor, sonra mutlu oluyor” diye konuştu.

Özel bir okulda öğretmenlik yapan anne Nasim Mete, "Pandemi süresince internet ve bilgisayarla vakit geçirmesini istemedik. O yüzden yavru ördek aldık. Kısa zamanda aralarında bir bağ oluştu. Oğlum o olmadan bir şey yapmıyor. Birlikte vakit geçiriyoruz. Ördeği parka getiriyoruz. Başka çocuklar da onunla eğleniyor, fotoğraf çektiriyorlar. Ailemiz de bu süreçte çok değişti. Çocuğumuz dışarı çıkmayınca, evde resim yapıyor, ördekle vakit geçiriyor. Doğal bir yaşamı, hayvan sevgisi öğrendi. Botanik bahçe yaptı balkonda, saksılar sebze meyve yetiştirmeye çalışıyor. Parka getiriyoruz sürekli evde olmuyor çünkü. Böyle sıkılmadan güzel şeyler öğreniyor” dedi.