NANKÖRLÜK ETMEYİN…

18 Mart 2021 Perşembe 17:26
NANKÖRLÜK ETMEYİN…

Dünyanın en güçlü donanmasına karşı vatan savunması için 250 binden fazla şehidin kanlarıyla yazdığı dünyanın kaderini değiştiren kahramanlık destanını unutanlar sizlere söylüyoruz; nankörlük etmeyin...

Her hangi bir siyasi partinin lideri, yöneticisi, milletvekili ya da uşağı olmanız vatan uğruna canını veren şehitlerimizi yok saymanız anlamına gelmez.

Çanakkale savaşlarının 106. yıl dönümünü kutladığımız bugün vatanımıza ihanet eden her kim olursa olsun 106 yıl önceki işgalci güçlerden hiç bir farkı yoktur.

O gün İngiliz ve Fransız donanma zıhlısından Çanakkale'ye saldıranlar bugün de siyaset zıhlısına bürünüp TBMM içinden Türkiye'yi bölme girişimindelerdir.

Türkiye'yi ele geçirme hayallerine ulaşmak adına her türlü entrika içinde olanlar bilmelidir ki, bir asır da geçse bin asır da geçse Çanakkale ruhu buna müsaade etmeyecektir.

Yeter ki, inancımız gereği geçmişimizi, değerlerimizi unutmayalım, unutturmayalım sahip çıkalım.

Tüm imkansızlıklara rağmen verdikleri mücadeleyle dünyada bir devrin kapanıp yenisinin açılmasını sağlayan kahraman şehit atalarımızı sadece yılda bir kere hatırlayıp anmak değil oralara gidip görmek, hissetmek vefa örneği göstermeliyiz.

İşte bunun içindir ki, mutlaka ve mutlaka çocuklarımızı Çanakkale savaşlarının yaşandığı topraklara götürüp onlara bu güzel vatanımızı o gün kaybetmiş olsaydık bugün acaba nerede olabileceğimizi sorgulamasını istemeliyiz.

Göğüs göğüsse muharebelerin yaşandığı Çanakkale kara savaşları sırasında biraz önce yaralayıp yere düşen düşmanına yardım edebilecek kadar insan onurunun önemini dünyaya gösteren Türk askerinin ruhudur Çanakkale.

Cumhuriyetimizin ön sözüdür Çanakkale.

Ruhları şad olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları