MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI

01 Mayıs 2021 Cumartesi 15:33
MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin, “Emeğin ve dayanışmanın gününü eşkıyalığın ve dalaletin ortamı haline getiren odaklara aziz milletimiz müsaade etmeyecektir. Bu vesileyle emekçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, emeğin insandan ayrılamaz ve ayrı görülemez bir değer olduğunu belirterek, “Emek verilmeden, emek harcanmadan, emeğin karşılığı alınmadan hiçbir iş ya da çalışma sürecinin hayrından, saygınlığından, safiyetinden, saadet ve sahiciliğinden ahlaki ve manevi temelde bahsedilemez. Emek insandır” değerlendirmesini yaptı.

“Zahmetsiz rahmet olmaz” sözüne atıf yapan Bahçeli, zahmete katlanıp rahmeti hak edenin temiz ve duru emek olduğunu ifade etti. Bahçeli, alın teriyle elde edilmiş kazancın hem helal hem de kutsal olduğunu bildiğini ve inandığını aktardı.

“Emeği sırf ekonomik kategoriye indirgemek, teorilerle izah etmek, mübadele ve mücahede çerçevesinde ele almak bir tarafı eksik bırakacaktır” diyen Bahçeli, emeğin emekçiyle anlamlı ve bütün olduğunu aktardı. Bahçeli, emeğin manevi yönünün en az maddi yönü kadar önemli olduğunu ve emeğin hayatın dengesi ve dinamiği olduğunu ifade etti.