MEKSİKA'DA 150 GÖÇMEN TIRIN KASASINDA TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU

09 Kasım 2021 Salı 21:17

MEKSİKA'DA 150 GÖÇMEN TIRIN KASASINDA TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU

Meksika'nın Cordoba kentinde, aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 150 göçmen bir tırın kasasında terkedilmiş halde bulundu.

Meksika'nın Veracruz eyaletinde yer alan Cordoba kentinde çok sayıda göçmen, bir tırın kasasında terkedilmiş halde bulundu. Cordoba'da bir otoyolun kenarına terk edilen tırın kasasındaki göçmenler, terk edildiklerini fark etmelerinin ardından tır kasasına delik açarak dışarı çıkmayı başardı. Göçmenlerin yardım istemesi üzerine Kızılhaç sağlık ekipleri, Veracruz eyalet polisi ve Ulusal Muhafızlar olay yerine geldi. Yetkililer, tırın kasasında çoğunluğunun Guatemala vatandaşı olan yaklaşık 150 kadar göçmen bulunduğunu ve tırın mekanik bir arızadan dolayı terk edildiğini ifade etti. Uzun süredir susuz kaldığı tespit edilen göçmenlere gönüllü itfaiye ekipleri içecek verirken, sağlık ekipleri de sıvı kaybı yaşayan bazı göçmenlere müdahale etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu