KÜLLİYE’DE 81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN

24 Kasım 2021 Çarşamba 02:31

KÜLLİYE’DE 81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 81 İlden 81 öğretmeni ağırladı.


“Cumhurbaşkanlığı külliyesine, milletin evine, bu gazi mekana hepiniz hoş geldiniz.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“24 Kasım Öğretmenler Gününün, öğretmenlerimize, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimize şahsım, eşim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında şehit olanlar ile afetlerde, kazalarda yitirdiklerimiz başta olmak üzere, dar-ı bekaya uğurladığımız tüm öğretmenlerimizi, eğitim öğretim camiamızın güzide neferlerini burada tekrar rahmetle yad ediyorum. Bölücü örgütün bizden kopardığı Şenay Aybüke Yalçın kızımıza, Necmettin evladımıza ve daha nice kahraman eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Görevlerini hakkıyla yerine getirmiş, ülkesine hayırlı nesiller yetiştirmiş, bugün emekliliğini yaşayan öğretmenlerimize de fedakarlıkları için teşekkür ediyor, sağlıklı, hayırlı, mutlu ömürler temenni ediyorum. Şahsım adına üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerime şükranlarımı sunuyor, hayatta olanların tek tek ellerinden öpüyorum. Ebedi aleme irtihal etmiş olanlara da rahmet diliyorum."

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

- Büyük Türkiye vizyonuna yakışır biçimde inşallah Büyük Türkiye’nin mimarları öğretmenlerimizi korumayı, gözetmeyi sürdüreceğiz.

- Büyük Türkiye’nin Mimarları öğretmenlerimize 3600 ek gösterge müjdesi...

- Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarıyoruz.

- 2022 için eğitime ayrılan bütçe 274 milyar 385 milyon lira.

- Gayretlerinizi ve yaptığınız fedakarlıkları yakından takip ediyoruz.