KUDÜS’TE İSRAİL VE FİLİSTİNLİLER ARASINDA ARBEDE

04 Mayıs 2021 Salı 14:10
KUDÜS’TE İSRAİL VE FİLİSTİNLİLER ARASINDA ARBEDE

  1. İşgal altındaki Kudüs’te evlerinden zorla çıkartılmak istenen Filistinliler’in düzenlediği protestoya İsrail güçlerinin müdahalesi sonucu çıkan olaylarda 20 kişi yaralandı.

İsrail makamlarının işgal altındaki Kudüs kentinin Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlileri zorla evlerinden çıkartma kararına karşı tepkiler sürüyor. Filistinliler, işgalci güçlerin söz konusu kararına karşı evlerinin önünde bir araya gelerek protesto düzenledi.

Yatsı namazından sonra başlayan protestoya evlerinden zorla çıkartılmak istenen ailelerin yanı sıra destek amacıyla gelen halk da katıldı. İsrail güçlerinin ise protestoya müdahalesi gecikmedi. İşgalci İsrail güçleri, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu eylemcilere karşı biber gazı kullanarak protestoyu dağıtmaya çalıştı.

İki taraf arasında tansiyonun yükselmesi sonucu çıkan arbedede 20 Filistinli yaralandı. Yaralılardan bazılarının sağlık durumunun kritik olduğu belirtilirken, arbedenin ardından 1'i kadın toplam 3 Filistinlinin gözaltına alındığı aktarıldı.