KORE-TÜRKİYE DOSTLUK KONSERİ

28 Mayıs 2021 Cuma 21:33
KORE-TÜRKİYE DOSTLUK KONSERİ

Güney Koreli Piyanist Hyun Sook Tekin ve Türk Neyzen Ahmet Cemal Öksüz, Kore Kültür Merkezi’nin düzenlediği Kore-Türkiye Dostluk Konseri’nde unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.


Kore Kültür Merkezi, Kore-Türkiye Dostluk Konseri düzenledi. Konser, Kore Kültür Merkezi’nin Youtube kanalından canlı yayınlandı. Etkinlik kapsamında Güney Koreli Piyanist Hyun Sook Tekin ve Türk Neyzen Ahmet Cemal Öksüz, müzikseverlerle çevrimiçi olarak bir araya geldi. Sunuculuğunu Türk oyuncu Ali Pınar’ın üstlendiği etkinlikte, Tekin ve Öksüz hem solo hem de birlikte müzik icra etti. Tekin solo olarak Franz Schubert’ın 3 Klavierstücke D946 ile Franz Liszt’in La Campanella ve Liebestraum No. 3 eserlerini, Öksüz ise Buselik Saz Semaisi’ni icra etti. If I Leave’in de aralarında bulunduğu şarkıları ise Tekin ve Öksüz birlikte icra etti. Sanatçılar, dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatırken, müzikseverlerin etkinliğe ilgisi büyük oldu.

 

 

 

 

........................

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu