KIZINI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTİN ÖLÜM HABERİNİ ALAN ACILI BABA DUYGULARINI ANLATTI

22 Mayıs 2021 Cumartesi 18:12
KIZINI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTİN ÖLÜM HABERİNİ ALAN ACILI BABA DUYGULARINI ANLATTI

Bomba İmha Uzmanı Astsubay Esma Çevik’i 2019 yılında Şırnak’ın İdil ilçesinde şehit eden teröristlerden olan ve ‘Gri’ kategoride aranan Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek’in etkisiz hale getirilmesi haberini alan şehit babası Hüseyin Akgül, “Kızımın ve diğer şehitlerimizin kanları yerde kalmadı. O hainlerin elbette ki yapmış oldukları eylemler ve katliamlar sonunda cevapsız kalmıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin'in Nusaybin kırsalında yapılan operasyon sonucunda silahları ile birlikte etkisiz hale getirilen 7 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubundan biri olan sözde Mardin Eyaleti Bogok alanında sorumlu seviyede faaliyet yürüten ve terörden arananlar listesinde 500 bin lira ödülle “Gri” kategoride aranan Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek isimli terörist etkisiz hale getirildi.

8 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen operasyon sonucu etkisiz hale getirilen teröristlerin, 9 Aralık 2019 tarihinde Şırnak İdil ilçesi Sarıköy kırsalında tuzaklanan EYP'nin imhası sırasında meydana gelen patlamayı gerçekleştirdiği ve 2 jandarma personeli Astsubay Esma Çevik ve Uzman Çavuş Kemal Sayar'ın şehit olduğu hain eylemin failleri arasında olduğu tespit edildi. Kızını şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirildiğini öğrenen şehit babası Hüseyin Akgül, duygularını ifade etti.