KISKANÇ 14 EKİM'DE DİNLEYİCİSİYLE BULUŞACAK

03 Ekim 2021 Pazar 03:17

KISKANÇ 14 EKİM'DE DİNLEYİCİSİYLE BULUŞACAK

Albüm yapmak için İngiltere'den Türkiye'ye gelen sahnede "Vaypier" ismini kullanan Ahmet Kaya Büyükdoğu'nun yeni şarkısı "Kıskanç" 14 Ekim'de dinleyiciyle buluşacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sonrası pandemi döneminde Türk Pop,Rap Ve RNB şarkıcısı Vaypier, albüm yapmak için İngiltere’den Türkiye’ye geldi. Vaypier, aynı dönemde Türk kültürünün içinde barındırdığı yöresel şarkı, türkü ve zeybek oyunlarını daha yakından inceleme şansı buldu. Türkü ve zeybek ezgilerini batı sesleriyle harmanlayıp kendine özgü şarkılar yaptı.

Türkiye’de doğup ingiltere'de büyüyen sahnede “Vaypier” adını kullanan Ahmet Kaya Büyükdoğu, klasik batı müziği ve pop müzik alanında eğitimini tamamladıktan sonra sosyal medyadaki güzel sesli videolarıyla Türkiye’de kendini duyurdu. İlk piyasaya çıkarıcağı "Kıskanç" şarkısı EDM müziğinin öncüsü Martin Garrix’in dikkatini çekti. Daha sonra ise şarkı İngiltere'nin önde gelen plak şirketlerinin de dikkatini çekmeyi başardı.

Sesindeki falsetto çıkışları ve güçlü gırtlak yapısı nedeniyle Avrupa’da Vaypier için Prince’in varisi, ünlü siyahi şarkıcı Aretha Franklin’in "erkek versiyonu" gibi yorumlar yapılıyor. Müzik otoritelerinin gelecek yüzyılın pop müziğine yön verecekler listesine aldığı Vaypier, Kendi yazıp bestelediği şarkıları değişik sesler ve tonları ön plana çıkararak yorumluyor ve kendine özgü bir tarz oluşturuyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu