KANADA'DAN 9 RUS YETKİLİYE YAPTIRIM

24 Mart 2021 Çarşamba 21:17
KANADA'DAN 9 RUS YETKİLİYE YAPTIRIM

Kanada Dışişleri Bakanlığı, 9 Rus yetkiliye "Rusya'da büyük ve sistematik insan hakları ihlalleri" ve muhalif lider Alexei Navalny'nin tutuklanması nedeniyle yaptırım uyguladığını duyurdu.


Kanada Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 9 Rus yetkiliye "Rusya'da büyük ve sistematik insan hakları ihlalleri" nedeniyle yaptırım uyguladığını duyuruldu. Yaptırımların üst düzey Rus yetkililere "cinayete teşebbüs", muhalif lider Alexei Navalny'nin tutuklanması ve protestoculara yapılan baskı nedeni ile uygulandığı açıklandı.

“Rusya'nın ağır insan hakları ihlalleri cevapsız kalmayacak”


Dışişleri Bakanı Marc Garneau yaptığı açıklamada, "Kanada, Bay Navalny ve yasadışı bir şekilde gözaltına alınan destekçilerini kayıtsız şartsız serbest bırakılması için Rus hükümetine baskıyı artırmaya devam edecek. Rusya'nın ağır insan hakları ihlalleri cevapsız kalmayacak" dedi.

 

Kanada, yaptırımlarının daha önce Avrupa Birliği (AB) ve ABD tarafından alınan önlemlere uygun olduğunu belirtirken, Rusya’nın yaptırımları nedeni ile Kanada’ya misilleme yapması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu