HEDEF GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDA UZAK TUTMAK

04 Nisan 2021 Pazar 12:08
HEDEF GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDA UZAK TUTMAK

Namık Kemal Spor Kulübü'nün son kongresinde yeniden başkanlığa seçilen Sedat Yedikardeş, hedeflerinin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmek olduğunu söyledi.

Yedikardeş, Namık Kemal Spor Kulübü'nün 1974 yılında kurulduğunu ancak bundan tam 10 yıl sonra 1984 yılında resmi ünvanla faaliyet göstermeye başladığını kaydetti. Kulübün futbol branşıyla faaliyetlerine başladığını ifade eden Yedikardeş, daha sonra ise atletizm ile basketbol branşlarının eklendiğini kaydetti. Kulüp olarak geçen 37 yılda önemli başarılara imza attığını, çok değerli kupalar kazandıklarını vurgulayan Yedikardeş, ancak gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durup spor yapmalarının kendileri için en değerli ödül ve kupa olduğunu anlattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 4 yıl önce yeni tesislere kavuştuklarını, bu sayede daha geniş kitlelere spor yaptırma imkanı bulduklarını vurgulayan Yedikardeş. "Her sene 220 ile 250 arası futbolcu kardeşlerimize lisans çıkartıyor. Bu pandemi döneminde futbol durumumuz kesildi malum bu süreçte bizde değişik branşlar katarak diğer gençlerimize de spor yaptırmak için imkan sağlamaya karar verdik diğer yönetici kardeşlerimizle birlikte. Bu süreçte karate branşını kurduk arkasından satranç branşı masa tenisi branşı ve güreş ata sporumuzu genç kardeşlerimize aşılamanın hevesiyle güzel bir faaliyet olarak 6 olimpik dalda kulübümüze branş açtık" dedi

"Kulübümüzden yetişen gençleri Milli Takım forması altında görürsek çok mutlu oluruz" diyen Yedikardeş, şöyle devam etti:
"İleriki süreçte Yüzme ve boks gibi branşlarda da faaliyet göstermeyi planlıyoruz. Öncelikle kendi mahallemin gençleri sonra etrafımdaki bulunan mahallelerin gençlerine kendi kulübümüzün havuzunda toplamak arzusundayız. Bu güzel tesisi bizlere kazandıran Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'a çok teşekkür ediyorum."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu