HAVALAR SOĞUDU BİTKİ ÇAYLARINA İLGİ ARTTI

22 Ekim 2021 Cuma 12:24

HAVALAR SOĞUDU BİTKİ ÇAYLARINA İLGİ ARTTI

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte bitki çaylarına ilgi arttı.

Bursa'nın tanınmış aktar ve baharat firmasının tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanı İmren Korkmaz, bitki çaylarında satışların ciddi oranda arttığını söyledi. Covid-19 nedeniyle doğal takviye ürünlere de ilginin oldukça fazla olduğunu ifade eden Korkmaz, insan vücuduna faydaları bilinen demleme bitki çayları, macunlar, propolis, zencefil ve zerdeçalın en çok ilgi gösterilen ürünler arasında yer aldığını aktardı.

Osmanlı döneminde çay ve tatlılarda şeker yerine ağırlıklı olarak balın kullanıldığının bilindiğini vurgulayan Korkmaz, "Özellikle demleme bitkileri şekersiz içemeyen pek çok müşterimiz, bala yöneldi. Öksürük ve benzeri rahatsızlıklar için kestane, tatlandırma için ise çiçek balı tercih ediliyor. Doğal antibiyotik propolis, her mevsim ilgi gören bir ürün. Karışık kış çayları da son dönemde oldukça revaçta" dedi.

 

 

 

 

Haber: Sevim Pala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu