HAFTER TÜRK GEMİLEREN KARŞI DEĞİL

17 Mart 2021 Çarşamba 23:51
HAFTER TÜRK GEMİLEREN KARŞI DEĞİL

Hafter'e bağlı Libya'daki sözde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Bingazi Liman ve Deniz Taşımacılığı İdaresine hitaben gönderdiği yazıda, "Türk bayrağı taşıyan ticari gemilerin bu konuda izlenen usul ve yasal mevzuata uygun olarak limanlarınıza girişine bir itirazımız yok" ifadelerine yer verildi.

Libya’da Hafter'e bağlı sözde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Bingazi Liman ve Deniz Taşımacılığı İdaresine hitaben gönderdiği yazıda, "Türk bayrağı taşıyan ticari gemilerin bu konuda izlenen usul ve yasal mevzuata uygun olarak limanlarınıza girişine bir itirazımız yok" ifadelerine yer verildi. Libya Geçici Hükümeti ve Taşımacılık Genel Otoritesi, Limanlar ve Deniz Taşımacılığı Otoritesi, Libya Limanlar Şirketi ve Libya Deniz Ticaret Odası'na bir mektup göndererek yasağın kaldırıldığını bildirdi.

Bingazi Deniz Limanı İdaresi Sözcüsü Miftah Al-Shuhaibi ise yaptığı açıklamada, Türk bayrağı taşıyan gemiler üzerindeki yasağın kaldırılması talimatını doğruladı. Haziran 2019'da ise Hafter’e bağlı güçler Türk gemilerini karasularında hedef alma emri çıkarmış ve Türk şirketlerini meşru hedefler olarak gördüğünü belirtmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu