Nilüfer’de tehlike saçan inşaat

30 Eylül 2020 Çarşamba 15:18
Nilüfer’de tehlike saçan inşaat

Bursa'da alışveriş merkezlerinin ve iş yerlerinin yoğun olduğu Liman Caddesi’nde yapımı devam eden bir inşaatın yıkılan duvarından yola düşen tuğlalar büyük tehlike oluşturdu. O sırada yoldan geçen iki kişinin tehlikeyi kıl payı atlattıkları anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi Liman Caddesi'nde yapımı devam eden çok katlı bir inşaattan tedbirsizlik nedeniyle kopan tuğlalar, bir iş merkezinin giriş yoluna düştü. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yoldan olay sırasında geçen biri kadın iki kişi, tuğlalara hedef olmaktan son anda kurtuldu. Ölümden dönen vatandaşlar, inşaat firmasının tedbir almamasından şikayetçi oldu.

Vatandaşlar, gerekli tedbirleri almayan müteahhit firmayla ilgili Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Nilüfer Belediyesi'nin yasal işlem başlatmasını istediler. Firmanın, devam eden inşaatta engelleme filtresi ile güvenlik örtüsü kullanmadığı da görüldü.

Kazanın ardından yine hiçbir tedbir alınmadan işçilerin çalışmaya devam ettiği şaşkınlıkla gözlenirken, aynı inşaattan daha önce de bir otomobilin üzerine kalas düştüğü öğrenildi.