Joe Biden’ın Askerleri…

23 Eylül 2020 Çarşamba 10:26
Joe Biden’ın Askerleri…

Joe Biden

Amerikan Demokrat Parti adayı ve başkanlık seçimlerinin favori ismi…

Önceki başkan Obama’nın yardımcısıydı.

Nedense bende ‘komik bir adam’ intibaı bıraktı.

Yahut gayr-i ciddi…

Hamisi oldukları 15 Temmuz ihaneti sonrasında (epey sonra) Türkiye’ye gelip; “Biz darbe girişimini bilgisayar oyunu sandık’ diyecek kadar komik yahut gayr-i ciddi bir özne!..

İşte bu Türkiye düşmanı şahıs yaklaşık 9 ay önce ülkemiz ve geleceğimiz ile ilgili konuşmuş, tabir caiz ise baklayı ağzından çıkarmıştı.

Bizde geçen ay gündeme geldi.

Şöyle demişti özetle…

"Bence ona (Erdoğan'a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Parlamento'ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için. (…)

Bir yol haritamızın olduğunu açıkça göstermemiz lazım. Düşündüğümüz şeyle ilgili sesimizi yükseltmemiz lazım, bedel ödemeli. (…)

Yani çok endişeliyim. Ama benim yaptığım gibi onlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan'ı yenecek duruma gelmeleri için hala var olan Türk liderliği unsurlarından daha fazla verim almalı ve onları güçlendirmeliyiz. Darbe ile değil, seçim süreci ile...”

Evet, özetle böyle dedi ve altını kalın çizgilerle çizdiğimiz ifadesinde olduğu gibi muhalefet partileriyle temasta olduklarını beyan etti.

Bu memlekette, kendini bir şekilde mevcut iktidara karşı konuşlandırmış neredeyse tüm çevreler, bu ahlaksız itiraf üzerine ahlaki bir duruş göstermek yerine, ideolojik ve açık söylemek gerekirse hastalıklı bir tavır sergilediler.

Tayyip Erdoğan düşmanlığının tetiklediği bu marazi duruş nedeniyle de, gelecekte kendi çocuklarına bile izah edemeyecekleri bir utancı miras bırakıyorlar maalesef...

Tamam, başta ABD olmak üzere İsrail, İngiltere, Almanya ve benzeri beynelmilel şer güçlerin hesabını anlamak zor değil.

Onlar kontrol altına alınmış bir Türkiye'yi kendi çıkarları için isteyebilir ve bu çıkarları muvacehesinde mazur (!) olabilirler.

Peki, içeride CHP, HDP, İYİ-P ve SP’yi aynı çizgiye getiren şey nedir?

Bunlara Abdullah Gül, Ali Babacan ve Davutoğlu’nu da ekleyelim ve tekrar soralım.

Zahirde birbirine taban tabana zıt gibi görünen bu kutuplar nasıl oluyor da bir araya gelebiliyorlar?

Besleme medyanın bütün unsurlarını, sermaye gruplarını, Komünist, Sosyalist, Kemalist, Ulusalcı, Kürtçü, Liberal, Ateist, FETÖ, PKK ve burada ismini zikrederek tüketemeyeceğimiz irili ufaklı bir sürü kişi ve oluşumu, 'çılgın karışım' diye niteleyebileceğimiz bu birlikteliğe ikna eden nedir?

"Düşmanımın düşmanı, dostumdur!..." anlayışı bile bu cinnet halini asla izah edemez.

Akıldan, insaftan, izandan ve insaniyetten çıkmış bu anlayışın durduğu nokta tam olarak şudur:

"Tayyip gitsin, isterse memleket batsın!"

İşte Joe Biden bu koronun “Erdoğan gitsin!” beklentisini azdıran ve provake eden kişidir ve işte bu nedenle biz bu koroya Joe Biden’ın Askerleri diyoruz!  

Allah'tan bu millet, zıvanadan çıkan bu meşum odakların kötü emellerine alet olmamakta ısrar ediyor...

Şükür ki, bu halk, kendini aydın zanneden karanlık kafalardan en az 10 adım daha ilerde ve ferasetli.

Bütün sıkıntılara rağmen bu millet önündeki tüm engelleri aşacak, tüm yapay sorunları halledecek ve hakkı olan şerefli noktaya ulaşacaktır Allah'ın izniyle.

Hiç şüpheniz olmasın ki, bu hadiseler olup bittikten sonra geriye, ihkak-ı hak edemeyen mezkûr aydın makulesinin ve şer odaklarının, yüzyıllarca unutulmayacak kapkara utancı kalacaktır!

Tarih, bu ayıplı insanları, 'kötünün' en orijinal örnekleri olarak, gelecek nesillerin ibret nazarlarına sunacaktır!

Joe Biden ve Askerlerine mukabil elbette ki, şöyle diyoruz biz de…

"Takdiri Hüda kuvve-i bazu ile dönmez/Bir şem'a ki, Mevla yaka, üflemekle sönmez!"

 

Nihat NASIR

nihatnasir@gmail.com

Yazarın Diğer Yazıları