Doğu Perinçek'ten iddialı sözler

17 Eylül 2020 Perşembe 22:18
Doğu Perinçek'ten iddialı sözler

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konuk olduğu bir programda, "Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklifi gelse cevabınız ne olur?" sorusuna yanıt verdi. Böyle bir teklife hemen "Evet" diyerek yanıt vermeyeceğini belirten Perinçek, "Vatan Partisi muhalefetçilik oynamak için kurulmadı. İktidar olduğumuz günleri göreceksiniz" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global ekranlarında yayınlanan "Jülide Ateş ile 40" programına konuk oldu.

Jülide Ateş'in, "Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklifi gelse cevabınız ne olur?" sorusuna yanıt veren Perinçek, "Hangi partiye gitsem bu ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanı olurdum. Ben dava adamıyım. Ben emekçi davasının ve Türkiye'nin bağımsızlık ile bütünlük davasının adamıyım. Herhangi bir iktidarı veya sorumluluğu ancak bir program çerçevesinde paylaşırım.

"VATAN PARTİSİ İKTİDAR OLACAK"

Bana Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklif edildiği zaman Evet demek tavrım değildir. Hangi temelde ne yapacağız? Türkiye'yi bu durumdan nasıl çıkaracağız? Yani bir program temelinde sorumlulukları paylaşırız. Zaten Vatan Partisi bunun için kuruldu. Muhalefetçilik oynamak için kurulmadı. Vatan Partisi iktidar olacak. Onu da göreceksiniz" ifadelerini kullandı.