GERÇEKLERLE YÜZLEŞELİM ÖNÜMÜZE BAKALIM

25 Ağustos 2021 Çarşamba 20:27

GERÇEKLERLE YÜZLEŞELİM ÖNÜMÜZE BAKALIM

Adanaspor ve Erzurumspor maçlarından puan çıkaran Bursaspor lige iyi başlayamadı. Kongrenin ardından yapılan işlere güzel projelere bakıldığında başlangıç da daha farklı hayal ediliyordu.
Aslında;

Transferlerle iyice havaya giren kent, keyifli bir başlagıcı beklemekte de haklıydı.
Ancak, top ne zaman santraya biraz daha yaklaştı, tecrübe unsuru da kendini bir o kadar hatırlattı. Daha ilk haftadan istifaya uzanan olaylar yaşanınca, "Eyvah yine mi kaos" şeklindeki soru işaretlerinin sesli şekilde dillendirilmesine sebep oldu.

Futbolu hayatımızda çok derinden yaşadığımız için de bunların hepsi normal. Bu oyun ne kaos kaldırıyor ne de acaba mı şeklinde kararsız kaldığınız anları değerli kılmıyor. Aksine geriye götürüyor. Daha önce de yazıldı, meslektaşlarımız tarafından hatırlatıldı. Transferlerle veya maddi güçle şampiyon olunmuyor. Son iki yıla bakıp Adana Demirspor ve Samsunspor'u buna en yakın örnek olarak gösterebiliriz. Bu iş bir ekip, bir yatırım ve bir sabır işidir. Büyük hedefler kenetlenme ile olur.

Zira;

Futbol sahada oynanan ve kazanılan bir oyun. Takımlar sahaya çıktığında öncesinde ve sonrasında yaptığınız hiçbir şey skoru da, tabloyu da değiştirmiyor. Ligin henüz başı ve bu dereden çokça su akar gider. Ben futbolda kısa vadede başarıya giden bir süreç görmedim. O yüzden, gerçeklerle bir kez daha yüzleşmek ve saha içi konsantrasyonu biraz daha arttırmak gerekiyor. Beklemeli, onarmalı ve sürekli yenilenmeli...
İşte bu noktada;

Fatih Tekke hamlesini çok değerli buluyorum. Gerek futbolculuğu ve gerek teknik adamlığında hırsı bazen yaptıklarının önüne geçse de Fatih Hoca için, hem Bursaspor'a bir şeyler katabilecek, hem de Bursaspor'un kendisine daha çok şeyler katabileceği biri olarak bakmak lazım. İşine özen göstermesi, sıkı çalışması ve dışarıdan müdahaleye izin vermemesi zaten bir teknik adam için olması gereken özelliklerden bazıları. . Bu hamle genç oyuncular için de çok değerli. İleride daha detaylı da değiniriz.
Yönetimin Mustafa Hoca gibi, futbolda yeni dönemin gerekliliklerini sahaya aktarabilecek bir ismi getirmesi önemliydi. Eyüpspor maçıyla birlikte tribünlerin de artık heyecana daha fazla ortak olması, daha güçlü kenetlenmeyi sağlayabilir.

Eyüpspor, tranfer dönemindeki süksesini lige de yansıttı. Süper Lig ve geçen sezon Süper Lig'e çıkan takımlardan yaptığı transferler son derece dikkat çekiciydi. Kayıpsız başlayınca da çok konuşulan bir takım haline geldi. Forvet hattı (Umut Bulut 38 - Bogdan Stancu 34) yaşlı olmasına rağmen 6 golle en skorer takım olarak da zirveye yerleşti.
Daha 3. haftadan kırılma maçlarından biri olur mu? Galibiyet iki tarafa da bir garanti getirmez, ama büyük havaya sokar. Bursaspor için de lazım olan bu değil mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu

Yazarın Diğer Yazıları