ERMENİSTAN'DA 1 KASIM'DAN İTİBAREN MASKE ZORUNLULUĞU

30 Ekim 2021 Cumartesi 17:09

ERMENİSTAN'DA 1 KASIM'DAN İTİBAREN MASKE ZORUNLULUĞU

Ermenistan'da korona virüs salgınında vaka ve ölümlerin artışa geçmesiyle 1 Kasım'dan itibaren açık alanlarda da maske takma zorunluluğu uygulanmasına karar verildi.

Ermenistan'da korona virüs salgınında artan vaka ve ölüm sayıları, yetkilileri hareket geçirdi. Ermenistan Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, 1 Kasım'dan itibaren halka açık alanlarda da maske takma zorunluluğu uygulanması kararlaştırıldı. Ülkede 1 Haziran'da vaka sayılarında yaşanan düşüş nedeniyle tedbirler gevşetilmiş, maske yalnızca kapalı alanlarda zorunlu kılınmıştı.

1 aylık bebek korona virüsten hayatını kaybetti

Ülkede son 24 saatte 2 bin 193 yeni vaka kaydedilirken, 52 kişi de hayatı kaybetti. Toplam vaka sayısı 306 bin 739'a, ölü sayısı da 6 bin 284'e yükseldi. Muratsan Üniversitesi Hastanesinde 1 aylık bebeğin de korona virüse yenik düştüğü aktarıldı. Bebeğin yeni doğan ünitesinde tedavi altında tutulurken yaşamını yitirdiği belirtilirken, ne zaman enfekte olduğuna dair bilgi paylaşılmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu