ERKAN KAMAT’A BİR ŞANS DAHA VERİLMELİ

03 Haziran 2021 Perşembe 20:44
 ERKAN KAMAT’A BİR ŞANS DAHA VERİLMELİ

Kentin en önemli ortak paydaşı Bursaspor Kulübü'nün son yıllarda içine düştüğü durum futbol sevgisi olan herkesi hayal kırıklığı oluşturmuştur.

Nitekim şampiyon apoleti kulübün Süper Lig'den düşmesiyle ortaya çıkan mali tablo Bursaspor'un marka değerini de maalesef düşürmüştür.

Başarısızlığı kimsenin üstlenmediği gibi kulübün belini büken borçlar da sahiplenilmemiştir.

Ali Ay'ın başkanlığında bir alt lige düşen Mesut Mestan ile yeniden Süper Lige çıkmaya yaklaşan ve son olarak Erkan Kamat ve yönetiminin hedeflenen sportif başarıdan çok mali sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalınmıştır.

Cumartesi günü Bursaspor Kulübü'nde söz sahibi genel kurul üyelerinin oylarıyla yeni yönetim belirlenecek.

Genel kurul üyesi dostlarımızla yaptığımız görüşmelerimiz de oluşan kanı şuydu.

Her üç adayın da Bursaspor Kulübü'nün ağırlığını taşıyamayacakları gibi kamu oyuna güven veremediklerini dolayısıyla bir taraf olmamak için kongreye gitmeyecekleriydi.

Ne kadar acı değil mi?

Geçmiş yıllarda bırakın asil listeyi yedeklere girebilmek için pek çok seçkin isim kulübe bağışlayacağı para miktarını açıklardı.

Şimdi ise genel kurul üyeleri kongreye gitmeme eğiliminde.

Erkan Kamat, seçildiği günden bu yana ilk kez habercilerin karşısına çıktığı dünkü basın toplantında kendisi ve yönetimini kahraman ilan etti.
"Bu takımı şaha kaldıramazsam benim adım Erkan Kamat değil. Kulübün kara kutusunu bulduk. Kimsenin değil kendi vicdanımın sesine kulak vererek tekrar aday oldum"
İfadelerini kullanırken mali toplu hakkında da net konuştu.

Kendisinin ve yönetim kurulunun kulüpten alacağı olmadığını, kulübün toplam borcunun 570 milyon olduğunu, geriye dönük yönetici alacaklarının 169 milyon olduğunu, geçtiğimiz sezon yayın ve Süper Loto gelirleri olan 18 milyon liranın banka borcu faizlerine dahi yetmediğini, Ali Akman olayına dair merak edilen her sorumuza yanıt verdi.
Ellerinde olmayan bazı yaşanan olumsuzluklara rağmen başarılı olduklarını söyledi.

Bursaspor'da kulüp başkanı aynı zamanda hem sportif hem de mutlaka mali tabloyla birlikte ekonomik başarı da gerekiyor.

Erkan Kamat, dokuz aylık başkanlığı döneminde kulübü borç batağından kurtarmak için verdiği mücadele takdire şayandır.

Çünkü, gerçekten böylesine ekonomik sıkıntı içinde olan, hiç kimsenin yardım etmediği, kulübün elektriklerinin kesildiği dönem de spor kamu oyunun takdir ettiği kendi çocuklarımız genç kadroyla Bursaspor'un adından söz ettirmesi başarıdır.

Geçmişte yanlış yönetimlerin kurbanı olmuş kulübün hafta sonu yapılacak belki de tarihinin en önemli genel kuruluna kulübün gerçek sahipleri üyelerin katılım göstererek Erkan Kamat'ın yeniden seçilip

Bursaspor'un ait olduğu yerine dönmelidir.

Şahsi görüşüm, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması için Erkan Kamat'a bir şans daha verilmelidir.

Yazarın Diğer Yazıları