EMEKLİ AMİRALLERDEN BİRİ İYİ PARTİ YÖNETİCİSİ !

05 Nisan 2021 Pazartesi 00:25
EMEKLİ AMİRALLERDEN BİRİ İYİ PARTİ YÖNETİCİSİ !

Gece yarısında 104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu bir bildiri yayımlamasına tepkiler sürerken ortaya çarpıcı bir iddia atıldı. Bildiride bir numaralı imzacı olarak yer alan emekli Amiral Ergun Mengi'nin İYİ Parti yöneticilerinden biri olduğu ortaya çıktı. İYİ Parti lideri Akşener, bildiriye tepki gösterip, "Bu apaçık bir zevzekliktir" demişti.


Gazeteci Barış Pehlivan, 104 emekli amiralin açıklamasında bir numaralı imzacı olarak yer alan emekli Amiral Ergun Mengi'yle ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.HalkTV canlı yayında konuşan Pehlivan, " İYİ Parti'nin karşısına aldığı amiraller bildirisinin bir numaralı imzası Emekli Amiral Ergun Mengi'ye aittir. Mengi'nin İYİ Parti Uluslararası Siyasi Kuruluşlar ve Jeostratejik Analizler Başkan Yardımcısıdır" diyerek bir belge gösterdi.

AKŞENER "ZEVZEKLİKTİR" DEMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli amirallerin imzaladığı Montrö bildirisine tepki göstererek, "Emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Bu apaçık bir zevzekliktir" demişti.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: SonDakika.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.....................

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu