ERBAŞ'TAN ZEKAT AÇIKLAMASI

05 Mayıs 2021 Çarşamba 08:58
ERBAŞ'TAN ZEKAT AÇIKLAMASI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Biz eğer zekatımızı hakkıyla vermezsek Müslümanlığımızı tam yapmış sayılmayız. Namaza, oruca, hacca ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir televizyon kanalında canlı olarak yayınlanan “İftara Vuslat” programına katıldı.

Programda, ibadetlerin önemine değinen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ramazan ayının müminlerin kurtuluşu için bir vesile olduğunu söyledi.

Recep, Şaban aylarından sonra Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Erbaş, “Üç ay önce Rabbimize dua ettik dedik ki, ‘Ya Rabbi Recep ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır.' Duamızı kabul etti Rabbimiz, Ramazan Ayı'na ulaştık. Recep ve Şaban aylarını değerlendirmeye gayret ettik, inşallah bereketinden istifade etmişizdir” dedi.
Başkan Erbaş, Ramazan ayının başının rahmet, ortasının mağfiret, sonunun ise günahlardan kurtuluş olduğunu hatırlatarak, “Ramazan ayının ilk on gününde Rabbimizden rahmet umduk, inşallah istifade etmişizdir. İkinci 10 gününde mağfiret için gayret ettik. Muttakiler için hazırlanan cennete ve mağfirete koşunuz buyuruyor Rabbimiz. Muhsin olabilmek için mağfirete konuşmak lazım. Mağfiretin sonunda cennetin olduğunu Allah teala müjdeliyor. Bu müjdeye koşmak lazım” diye konuştu.