DEMOKRASİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ

23 Mart 2021 Salı 13:30
DEMOKRASİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ

Her fırsatta Türkiye’ye insan hakları ve demokrasi sopası sallayanların hali ortada…

Fransa, devlet eliyle Müslümanların haklarını çiğneme kararları alıyor, Almanya Türk vatandaşları katleden neo- nazilere Alman İstihbaratının yardım ettiği bilgisini perdeliyor. Sarı yeleklilerin yaptığı eylemlerde Fransa polisi vurduğu yerde kemik kırıyor, kan çıkarıyor ama dünyanın sesi çıkmıyor.

Türkiye bir asra yakın terörle uğraşırken, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yaparken ölü taklidi yapan batılı ne zaman Türkiye terörü durdurmak adına bir adım atsa insan haklarını hatırlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan birinin AB ye ve ABD ye vizesiz, engelsiz giriş bileti bir terör örgütü üyesi olmak ya da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sırlarını satmak. Kimliğinde TC Vatandaşı ibaresi olan ne kadar terörist, bölücü, suçlu varsa AB ve ABD’nin yakın ilgisine mazhar oldu, oluyor.

Amerika seçim sonuçlarını protesto için meclis binasına girenlerin hepsini yerli terörist ilan edip orduyu meclis binasına doldururken, Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği HDP ye açılan kapatma davasını kınıyor. AB anında HDP’nin yanında oluyor hâsılı kelam.

Türk halkı ne düşünüyor?

Türk halkı bu kapatma davasının açılmasında çok geç kalındığını düşünüyor. HDP’nin bizatihi PKK’nın kendisi olduğunu bu ülkede bilmeyen hiç kimse yok. Destek olanlar da biliyor. Peki, HDP ile tenhalarda seçim ortaklığı yapan, anayasa taslağı hazırlayan CHP, İP ve SP bilmiyor mu? Vallahi bal gibi de biliyorlar. Hatta konuya en çok onlar hâkim.

Dünyanın başka bir ülkesinde açıkça teröre destek veren, propagandasını yapan, aracıyla teröriste silah taşıyan, teröristi evinde saklayan, mağaralarda terörist ziyaret eden, hazineden aldığı yardımı teröre kaynak olarak aktaran başka bir siyasi parti varsa ismini verin.

Demokrasi Görgüsüzlüğü yapmayın.

X X X

Son günlerde Türkiye’nin 2003 yılından beri sağlık sisteminde yaptığı değişiklikleri inceliyorum.

Bizzat içinde olduğum halde pek çok gelişmeyi de atladığımı fark ediyorum. Sağlıkta Dönüşüm Programı olarak başlatılan değişim hareketi bildiğiniz DEVRİM olmuş. Avrupa’nın en büyük Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin hayata geçirilmesini hem gururla hem de içim cız ederek hatırladım yeniden.

Kulaklarımda ‘’ Canım bak sen bir annesin ‘’ diye enkaz altındaki vatandaşı sakinleştiren UMKE li güzel kızın sesi çınladı. Bir de 17 Ağustos depremindeki perişan halimizi hatırladım. Arama kurtarma ilk müdahale adına Profesyonel olan hiçbir ekibimizin ( devlet adına) olmayışını hatırladım.

TTB’nin ve bir grup ideolojik kör sağlıkçının doksanlara ve öncesine methiyeler düzmesine bakmayın.

Yaşadım biliyorum, onlar da biliyor. Ama kış kışlığından vazgeçmiyor işte…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..........

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu 

Yazarın Diğer Yazıları