COVİD-19'DAN ÖLENLER İÇİN ANMA TÖRENİ

23 Mart 2021 Salı 17:53
COVİD-19'DAN ÖLENLER İÇİN ANMA TÖRENİ

Yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenler için İngiltere'de anma töreni düzenlendi.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının etkisi sürerken, İngiltere’de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler unutulmadı. Başkent Londra’da bulunan St. Thomas Hastanesinin önünde düzenlenen törenle salgında yaşamını yitirenler anıldı. Anma törenine sağlık çalışanları, İngiliz ordusuna mensup askerler ve İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) CEO'su Simon Stevens da katıldı. Hastanenin bahçesinde gerçekleştirilen törende, salgında yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından hastane bahçesinde bulunan ve İngiliz-Jamaikalı hemşire Mary Seacole'un heykelinin önüne çiçek bırakıldı.

Wembley Stadyumu, London Eye, Trafalgar Meydanı, Galler Parlamento binası, Cardiff Kalesi ve Kuzey İrlanda'daki Belfast Belediye Binası gibi sembolik bölgeler de korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenleri anmak için saat 20.00'de ışıklandırılacak.

 

 

 

 

 

 

---------------

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu