ÇOCUKLARI DİLENDİRENLERE REKOR HAPİS İSTEMİ

02 Mart 2021 Salı 16:19
ÇOCUKLARI DİLENDİRENLERE REKOR HAPİS İSTEMİ

Suriyeli çocukları dilendirdikleri iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen 15 şüpheli hakkındaki iddiame tamamlandı. İddianamede zanlılar ile ilgili 858 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Suriyeli çocukların zorla dilendirilmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Başsavcılıkça 15 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede Suriye’de çıkan iç çatışma ve kriz gibi gelişmeler sebebiyle sığınmacıların Türkiye’ye geldikleri aktarıldı. İddianamede suç örgütlerinin organizasyonlarında Suriye’deki savaştan kaçan ailenin çocuklarını kullandıkları belirtilerek, “İnsan ticareti suçu kapsamında ülkemize getirilerek başta İstanbul ve ilçelerinde zorla dilendirilmek suretiyle kendilerine haksız kazanç temin ettikleri ve böylelikle ülke ekonomisi ve vatandaşlarımızı zarara uğrattıkları” anlatıldı.

Hazırlanan iddianamede çocukları dilendiren 15 şüpheli hakkında "İnsan ticareti yapma", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç örgütüne üye olma" suçlarından dava açılması talep edildi. İddianamede Örgüt yöneticisi olduğu aktarılan 4 şüpheli hakkında 858 yıla kadar hapis istenirken, örgüt üyesi 11 kişi hakkında ise 855 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu