ÇAVUŞOĞLU'NDAN RUMELİFED YÖNETİMİNE ZİYARET

04 Temmuz 2021 Pazar 12:43

ÇAVUŞOĞLU'NDAN RUMELİFED YÖNETİMİNE ZİYARET

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, yeni seçilen Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonuna (RUMELİFED) "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştirdi. RUMELİFED Genel Başkanı Şaban Gülşen'e yeni görevinde başarılar dileyen Çavuşoğlu, her zaman Rumeli ve Balkan camiasının yanında olduğunu belirtti.

Rumeli Bahçe'de gerçekleşen ziyaret programına Hakan Çavuşoğlu'na AK Parti Bursa Dış İlişkiler Başkanı Nureddin Arif Kurtulmuşlar, AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sait Adiloğlu ile AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Kurtuluş RUMELİFED Yönetim Kurulu hazır bulundu. Şaban Gülşen, Rumeli camiasına hizmet etmenin onurunu yaşadıklarını belirtti. Hakan Çavuşoğlu da kendisinin de Yunanistan'dan göç ettiğini ifade ederek bu nedenle Balkan ve Rumeli camiasının içinde yer alan bir isim olduğunu söyledi. Rumeli ve Balkan insanının Bursa'nın ve Türkiye'nin büyümesine, gelişmesine önemli katkılarının bulunduğunu aktaran Çavuşoğlu, "Her zaman Rumeli ve Balkan camiasının yanındayız" dedi.


Kongre sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren RUMELİFED, görev dağılımını yaptı. Şaban Gülşen'in genel başkan olduğu yönetimde Mehmet Emin Ateş genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. Yönetimde Semra Döner Siyasi İşlerden Sorumlu, İlker Güler Sosyal İşlerden Sorumlu, Ahmet Şentürk Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Savaş Sefa ise Dernek ve STK'lardan Sorumlu başkan yardımcısı, Hüseyin İşcan Genel Sekreter, İsmail Bursalı Sayman, Vedat Yücebaş Basın Sözcüsü, Alper Barut MKP Sorumlusu, Sedat Şengül Yürütmeden Sorumlu, Hüseyin Türker Kültür, Araştırma ve Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu, Recep Kayman ise Etkinliklerden Sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Şaban Gülşen, oy birliği ile seçildiklerini anımsatarak, bu durumun da omuzlarına ekstra yük kattığını söyledi. "Görev dağılımını gerçekleştirdik. Artık çalışma, Rumeli camiasına hizmet etme vakti" diyen Gülşen, çok kısa sürede hazırladıkları önemli projeleri hayata geçireceklerini aktardı. Ayrıştırıcı değil birleştirici bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini dile getiren Gülşen, "Elbette çok çalışacağız ama sadece bizim çalışmamız yetmez. Tüm camianın desteğine ihtiyacımız var. Camiamızın desteği bize güç verecektir. Çok güçlü ve tecrübeli isimlerden kurulu bir yönetimiz. En kısa zamanda farkımız fark edilecek" diye konuştu.