Camdan girip canını aldı

05 Ocak 2021 Salı 09:46
Camdan girip canını aldı

Ankara’da yaşayan Sevgi Tekin, ayrılmak istediği sevgilisi Gökhan Ağtaş tarafından evinde üç el ateş edilerek öldürüldü. Ağtaş’ın 10 suçtan sabıka kaydının olduğu öğrenildi.

Aile, Adalet ve İçişleri bakanlıklarının kadına şiddette sıfır tolerans parolasıyla yürüttükleri çalışmalar da yeni yıla kadın cinayetleriyle girilmesine engel olamadı. Ankara’da Gökhan Ağtaş (26), dün saat 02.00 sıralarında eski sevgilisi Sevgi Tekin’in (32) Mamak Mutlu Mahallesi’ndeki evine gitti. Kapıyı çalan Ağtaş, kapının açılmaması üzerine dört katlı binanın -1 kot katında bulunan Tekin’in dairesine, parke taşıyla camı kırarak girdi. O sırada mutfakta bulunan Sevgi Tekin ve kız kardeşi S.K. ile kızı S.K. (17) panikle ne olduğunu anlamak için salona geldiklerinde, Ağtaş’ı karşılarında buldu. Ağtaş, önce elindeki tabancayla tehdit ettiği kızları ellerinden cep telefonlarını alarak bir odaya kilitledi.

'Beni bırakamazsın’

Salonda yalnız kaldığı Tekin’le bir süre tartışan Ağtaş, genç kadına “Bana döneceksin, beni bırakamazsın” dedi. Tartışmanın büyümesi üzerine Ağtaş, genç kadına üç el ateş ederek olay yerinden kaçtı. Silah sesleri üzerine kapıyı zorlayıp odadan çıkan kızı ve kız kardeşi Tekin’i kanlar içinde yerde buldu. Olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Kısa sürede gelen sağlık ekibi, ağır yaralı kadına müdahale ederek ambulansla hastaneye kaldırdı. Ancak 3 çocuğu olduğu öğrenilen Tekin, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öte yandan olay sırasında Tekin’in yaşlı annesinin de evde bulunduğu öğrenildi.  

10 suçtan sabıkalı

Polis, hırsızlık, yaralama ve konut dokunulmazlığı ihlali başta olmak üzere 10 suçtan sabıka kaydı bulunan Ağtaş’ın yakalanması için çalışma başlattı.