BUTTİM, KAN BAĞIŞI İLE DE ÖRNEK

24 Eylül 2021 Cuma 11:38

BUTTİM, KAN BAĞIŞI İLE DE ÖRNEK

BUTTİM, 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu hizmete açmasının ardından Kızılay ile kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi. BUTTİM sakinleri, kan bağışına yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi’nin (BUTTİM), Türk Kızılay Bursa Şubesi ile ortaklaşa yürüttüğü geleneksel kan bağışı etkinliğine yoğun katılım oldu. BUTTİM esnafı ve personelinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliği ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Kan bağışlamanın insan hayatındaki önemli yerini doldurmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

ESGİN: ÖRNEK BİR ÇALIŞMA

BUTTİM’in sağlık hizmetlerine karşı duyarlı davranışlarının alanında örnek teşkil eden çalışmalar olduğunu söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de, “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu bölgeye kazandıran BUTTİM, kan bağışına destek olmasıyla da bir kez daha insan sağlığına verdiği önemi bizlere gösterdi. Türk Kızılay Bursa Şubesi ile iş birliği içerisinde tek kaynağı insan olan kan ihtiyacına dikkati çeken BUTTİM Yönetimi ve etkinliğe katılarak hastalara şifa olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ŞENGÜL: KAN, SÜREKLİ İHTİYAÇ

Sadece kan vermenin değil, bağışa teşvik etmenin de gerektiğini belirten BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Kan, bir seferlik değil, sürekli ihtiyaçtır ve kanın doğası insandır. Bu bilinçle düzenlediğimiz geleneksel kan bağışı kampanyamız, merkezimizde bulunan bağışçılarımızın ihtiyaç sahiplerine hayat vermesini sağlıyor. BUTTİM sakinlerimizin yardımlaşma ve dayanışma konusundaki hassasiyetini kan bağışında da göstermeleri bizleri çok mutlu ediyor. Kan ihtiyacı olanlara can vermek amacıyla herkesi bu farkındalığa katkı sunmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Haber: Sevim Pala

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu