BURSA’DAN KASTAMONU’YA YARDIMLAR SÜRÜYOR

03 Eylül 2021 Cuma 11:52

BURSA’DAN KASTAMONU’YA YARDIMLAR SÜRÜYOR

Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu, selin can kayıplarının yanı sıra büyük hasara yol açtığı Kastamonu Bozkurt’a yardım eli uzattı.

 

Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsmail Tiftik, yardım çalışmalarıyla ilgili, “1 Eylül’de Bozkurt Belediye Başkanlığı’na teslim edilmek üzere yola çıkan birinci yardım TIR’ımız Bozkurt’a ulaşmış ve yardımseverlerimizin talebi doğrultusunda Bozkurt Belediye Başkanı Sayın Muammer Yanık’a teslim edilmiştir. Emeği geçen herkese Federasyonumuz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Allah, yapılan hayırları kabul etsin inşallah” diye konuştu.

 

İKİNCİ TIR DA YOLA ÇIKTI

Yardım çalışmalarını afetin hemen sonrasında süratle organize ettiklerini ve afet bölgesinde gece-gündüz çalıştıklarını vurgulayan Tiftik, “Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Devrekani, Çatalzeytin, İnebolu, Küre, Abana ve Bozkurt’ta Bursa’dan götürerek dağıttığımız yardımlardan sonra yerinde tespit yaptığımız ihtiyaç listesi ve Bozkurt Belediye Başkanımız ile görüşmemiz doğrultusunda harekete geçtik. Çoğunluğunu ev mobilyası, koltuk takımı, çekyat, perde, halı, çarşaf, nevresim takımı, havlu, yastık, battaniye ve mutfak malzemelerinden oluşan 2 TIR, Bursa’da hazırlanmış ve birinci yardım TIR’ımız, Bozkurt Belediyesi’ne teslim edilmiştir. İkinci TIR’ımız da bugün itibariyle yola çıkmıştır. Yine Bozkurt Belediye Başkanlığı’na teslim edilecektir” dedi.