Bursa’da cadde ve sokaklar tuvale dönüştü

06 Ocak 2021 Çarşamba 13:46
 Bursa’da cadde ve sokaklar tuvale dönüştü

Osmangazi Belediyesi tarafından kent estetiğini ön plana çıkarma adına yürütülen çalışma çerçevesinde yaya trafiğinin yoğun olduğu Şehreküstü Meydanı ile Nalbantoğlu Çarşısı'nda zemin adeta tuvale dönüştürüldü. İki bölgede de zemin çini motiflerle süslendi.

Osmangazi Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında geçtiğimiz günlerde Şehreküstü Mahallesi'ndeki zemin, boş duvar ve trafolar resimlerle renklendirildi. Ekipler, son olarak projenin ikinci ayağı olan Nalbantoğlu Çarşısı’nda zemin boyama çalışması gerçekleştirdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tamamlanan çalışmayı yerinde inceledi. Çarşı esnafıyla sohbet eden Başkan Dündar, çizilen ve boyanan çini motiflerinin tarihi çarşıya canlılık kattığını belirtti.

Projeye destek veren ressam ve resim öğretmenlerini yürekten kutlayan Başkan Dündar, "Bizler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda meydan güzelleştirme çalışması yapıyoruz. Böylece bölgedeki estetik güzelliği ortaya çıkarıyoruz. Projemizin ikinci ayağı olan Nalbantoğlu Çarşısı, şehrimizin en hareketli bölgelerinden biri. Zemini boyanan çarşımızda farklı bir görüntü ortaya çıktı. Bu çalışmamız gerek vatandaşlarımız gerekse bölge esnafı tarafından büyük takdir gördü. Her kesimden çok olumlu tepkiler aldık. İnşallah, bahara doğru boyama
işlemimizi tüm caddede uygulayacağız. Osmangazi değişiyor, hayat daha da güzelleşiyor" dedi.