BURSA'YA BİR BARAJ DAHA...

22 Şubat 2021 Pazartesi 16:19
BURSA'YA BİR BARAJ DAHA...

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız sosyal medya hesabından Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Yeşildere Barajı’ndaki çalışmalar ile ilgili paylaşımda bulundu.


Kaya Yıldız, mesajında, “#Bursa #Karacabey Yeşildere Barajı’nda çalışmalar devam ediyor. Barajı’nın tamamlanması ile Karacabey İlçesi sınırları dâhilinde bulunan 38 bin 850 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır. #SuyunGücüMilletleBuluşuyor” ifadelerini kullandı.

 


Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu tipinde olan ve 780 bin metreküp dolgu hacmine sahip baraj gövde dolgusu imalatlarına devam ediliyor. Temelden yüksekliği 67 metreyi bulan ve su depolama kapasitesi 16 milyon metreküp olan Bursa Karacabey Yeşildere Barajı’nın tamamlanması ile 2021 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 27 milyon TL katkı sağlanması hedefleniyor.

 

 

Özel Haber: Sevdanur Kaya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu