BURSA'NIN "GÜCÜ"NÜ AVRUPA'YA GÖSTERDİLER

05 Haziran 2021 Cumartesi 12:04
 BURSA'NIN "GÜCÜ"NÜ AVRUPA'YA GÖSTERDİLER

Bursagücü sporcularından Muhammet Khalvandi Para Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda cirit atmada turnuva rekoru kırarak altın madalya kazandı.Muhsin Kaedi yine cirit atmada altın, gülle atmada ise bronz madalya elde etti.

Khalvandi ile Kaedi, Polonya’da düzenlenen olan Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’nin ve Bursa'nın göğsünü kabarttı. İran asıllı Türk vatandaşı Muhammet Khalvandi ile Muhsin Kaedi, şampiyonada başarılı bir yarış çıkardı. Khalvandi, cirit atmada, altın madalyaya şampiyona rekorunu 7 metre geliştirerek ulaştı. 38 metre olan şampiyona rekorunu 45 metrelik atışla geliştiren ve bu alanda şampiyona rekoru kırarak altın madalya kazanan ilk milli takım sporcusu oldu.

KAİDİ'DEN 2 MADALYA
Muhsin Kaedi cirit atam F34 kategorisinde Türkiye ve Bursa'ya altın madalya getirdi. Kaedi,gülle atmada bronz madalya kazandı. Kulüp Başkanı Hayrettin Özbağkıran, böylesine önemli bir organizasyonda Türk bayrağını dalgalandıran sporcularıyla gurur duyduklarını belirtti. AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen başta olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Özbağkıran, "Bursa için gurur verici bi başarı. Şampiyonadan gelen sporcularımız bu başarıyı yeterli görmediler ve hemen çalışmaya başladılar. Tabi hedef gelecekte paralimpik oyunlarında da Türkiye'yi temsil etmek" dedi.