BURSA KENDİNE HİZMET EDENİ DE İHANET EDENİ DE UNUTMAZ

24 Mayıs 2021 Pazartesi 21:42
BURSA KENDİNE HİZMET EDENİ DE İHANET EDENİ DE UNUTMAZ

Nüfusu her yıl en çok artan iller sıralamasında öne çıkan Bursa'ya göç ederek gelenlerin çoğunluğunu Anadolu ve Güneydoğu illerinden olduğunu görebiliyoruz.

Dolayısıyla da Türk Hava Yolları (THY) uçuş planlamasını bu talep doğrultusunda yapıyor.

Diğer bir ifadeyle ticari açıdan uçuş rotasın planlamak zorunda.

Gönül ister daha çok illere uçuşların yapılabilmesi.

Bursa Hava Limanı'nın Yenişehir'e yapılması aşamasından başlayan şehre uzaklığı tartışmaları günümüze kadar gelmiştir.

Halbuki, pek çok gelişmiş kentlere gittiğimizde tanık oluyoruz hem güvenlik hem de ulaşım kolaylığı için hava limanlarının şehrin 20-30 kilometre dışında olduğudur.

Dolayısıyla bu yöndeki negatif düşünceleri bir kenara bırakıp hem de uluslararası statüdeki Bursa Yenişehir Hava Limanı'na şehir olarak sahip çıkmalıyız.

Velakin, pandemi nedeniyle bir yılı aşkın süredir tarifeli uçuşlara kapatılan Yenişehir Hava Limanı nihayet seferlerine yeniden başlıyor.

 

 

Bursa'nın hava yolunu bağlantısını sağlayan Yenişehir Hava Limanı kentimizin prestiji açısından önemlidir.

Her ne kadar şimdilik Erzurum, Trabzon ve Muş illerimize karşılıklı seferler dünden itibaren yeniden başlamış olsa da arzumuz en kısa sürede geçmişte olduğu gibi Gaziantep, Diyarbakır, Adana ve Ankara'ya seferlerinde THY Uçuş Planına eklenmesidir.

Seferlerin başlaması dolayısıyla kentimizin havaalanının aktif olması önemli gelişmedir.

Hatırlanacağı gibi bir ay önce AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Milletvekili Mustafa Esgin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Anadolu Jet Başkanı Şamil Karakaş ile bir araya gelmiş öncelikli Erzurum, Muş ve Trabzon seferlerinin yeniden başlaması yönünde karar alınmasını sağlamışlardı.

Demek o ki, iktidarından muhalefetine bu kent adına katkı koyan isminin önünde Bursa titri olan kent yöneticileri, göreviniz bittiğinde gururla anılmak, herkesin saygı ve sevgiyle adınızdan söz edilmesi, yaptığınız ya da vesile olduğunuz hizmetlerle anılmak istiyorsanız fırsatı değerlendirmelisiniz.

Çünkü Bursa vefanın şehri olduğu kadar kendisine hizmet edeni de ihanet edeni de unutmaz.

 

 

Yazarın Diğer Yazıları